Профил на менаџерот: Maxime Ladaviere

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Maxime Ladaviere
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 11, 2009
Последна интеракција: Вчера во 22:05:57
Постови на форумот:40  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (646)
Освоени поени:0 (1071)
Победи:0 (22)
Подиуми:0 (72)
Пол-позиции:0 (16)
Најбрзи круга:0 (34)
Просечно поени/трка: 0 (1.66)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

26% отклучени

(92/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Maxime Ladaviere Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 1
Број на најавувања:9689
Време поминато на ГПРО:2003 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 14
Позиција во сезоната:34
Пари: $??.???.???
Возач: Tom Plowman (92)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Gornidi Dauphine - FRA 07
Екипен пласман:126
Поени на тимот:296.8671

Спонзори

Red Wings (A14) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Maxime Ladaviere (Последна обнова: Авг 4 2014, 23:32:22)
s42 : 2nd championnat ; victoire coupe
S40 : victoire championnat 3ieme coupe