Профил на менаџерот: Alexander Krknjak

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
McLaren MP4-22 - 2007
Име:Alexander Krknjak
Држава: Австрија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 16, 2009
Последна интеракција: Јан 13 2012, 08:52:47
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (187)
Освоени поени:0 (418)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (34)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: - (2.24)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

19% отклучени

(68/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alexander Krknjak Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 17, Трка 16
Број на најавувања:1520
Време поминато на ГПРО:408.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
30-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
29 M-3 39 0 0 0 0 0 1 0 - - Dunnolop $-31.082.899 Пензиониран
28 M-3 17 0 1 1 1 12 16 0.75 R1 - Badyear $16.489.460 Задржи група
27 M-3 8 0 1 0 0 26 16 1.62 QF - Dunnolop $51.936.045 Задржи група
26 M-3 14 0 0 0 1 14 17 0.82 QF 57 Dunnolop $22.551.925 Задржи група
25 M-3 16 0 1 0 2 8 17 0.47 R2 ? Dunnolop $38.688.278 Задржи група
24 M-3 12 0 2 0 1 14 17 0.82 QF ? Dunnolop $17.771.379 Задржи група
23 P-13 1 2 8 6 0 90 17 5.29 W ? Dunnolop $49.658.999 Промовиран
22 P-13 6 0 3 0 0 25 17 1.47 R1 154 Dunnolop $54.464.483 Задржи група
21 A-40 4 0 6 1 1 68 17 4 QF 321 Pipirelli $49.873.664 Промовиран
20 A-40 9 0 0 0 0 19 17 1.12 R1 ? Pipirelli $30.995.480 Задржи група
19 R-154 1 7 10 7 2 104 17 6.12 F ? Pipirelli $45.099.772 Промовиран
18 R-154 9 1 2 0 0 38 17 2.24 SF ? Pipirelli $-6.100.676 Задржи група
17 R-154 28 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $11.918.735 Задржи група