Профил на менаџерот: Jaak Kaljula

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jaak Kaljula
Држава: Естонија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 19, 2009
Последна интеракција: Јун 1 2015, 15:32:23
Постови на форумот:98  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (407)
Освоени поени:0 (655)
Победи:0 (14)
Подиуми:0 (47)
Пол-позиции:0 (17)
Најбрзи круга:0 (11)
Просечно поени/трка: - (1.61)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 30, 2011)
Достигнувања:

21% отклучени

(75/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jaak Kaljula Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 17, Трка 17
Број на најавувања:4191
Време поминато на ГПРО:1207.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Jaak Kaljula (Последна обнова: Окт 30 2012, 22:43:55)
........................1st...2nd...3rd...FASTEST LAP...POLE
A-Ring.......................1........................................
Adelaide.............................1...............................
Ahvenisto...................1.......................................
Barcelona............1...............................................
Brno..........................1........................................
Estoril.................................1...............................
Fuji....................................1..............................
Imola........................1........................................
Indianapolis...............1........................................
Interlagos...........................1...............................
Irungatttukottai....1..............................................
Kyalami...........................................1..................
Magny Cours.......................1...........1...................
Monte Carlo.........2.............1................................
Montreal..............1...............................................
Mugello...............1...............................................
Nurgburgring...............1....................1.................
Poznan...............................1...............................
Sakhir.................1...........................1..................
Shanghai............................1................................
Silverstone.................1.........................................
Zolder.................1...........................1..................