Профил на менаџерот: Rui Morais

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Rui Morais
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 29, 2009
Последна интеракција: Вчера во 23:53:12
Постови на форумот:3660  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (1002)
Освоени поени:39 (1985)
Победи:2 (89)
Подиуми:4 (175)
Пол-позиции:0 (41)
Најбрзи круга:1 (72)
Просечно поени/трка: 2.44 (1.98)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 8, 2010)
Достигнувања:

53% отклучени

(189/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Rui Morais Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 1
Број на најавувања:45731
Време поминато на ГПРО:17371.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 14
Позиција во сезоната:5
Пари: $-??.???.???
Возач: Gerard Duval (111)
Технички Директор: Tsutomu Mimura (106)
Екипа во целост:42
Гуми: Dunnolop
Име на тим: STORM Drivers
Екипен пласман:4
Поени на тимот:644.201

Спонзори

GPP (A57) - 13 трки
Wintrillions (P14) - 17 трки
Americans Intel (A7) - 4 трки
PA (A57) - 17 трки
ORM (A57) - 21 трки
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 P-14 11 0 1 0 0 19 17 1.12 R2 362 Yokomama $15.583.727 Задржи група
74 P-14 8 1 1 0 0 27 17 1.59 - 357 Yokomama $55.473.650 Задржи група
73 A-57 4 1 3 0 0 45 17 2.65 R2 1247 Pipirelli $86.418.139 Промовиран
72 P-12 35 0 0 0 0 0 17 0 - 590 Yokomama $33.815.160 Испаднат
71 A-7 3 1 6 0 2 69 17 4.06 SF 925 Pipirelli $45.938.963 Промовиран
70 A-7 14 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 1612 Pipirelli $5.198.084 Задржи група
69 A-7 17 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 1907 Pipirelli $5.012.973 Задржи група
68 P-16 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 468 Yokomama $-4.855.887 Испаднат
67 M-2 20 0 0 0 1 4 17 0.24 R2 74 Dunnolop $-8.983.953 Испаднат
66 M-2 6 1 3 0 1 29 17 1.71 R2 127 Contimental $9.386.527 Задржи група
65 M-2 20 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 61 Dunnolop $13.491.278 Задржи група
64 P-4 1 9 14 3 8 136 17 8 SF 50 Dunnolop $21.151.259 Промовиран
63 P-4 12 1 1 0 0 14 17 0.82 QF 351 Yokomama $38.424.220 Задржи група
62 A-48 1 10 13 4 6 135 17 7.94 W 566 Pipirelli $136.655.794 Промовиран
61 A-48 6 0 2 0 0 25 17 1.47 R1 1462 Pipirelli $70.007.617 Задржи група
60 P-1 39 0 0 0 0 0 17 0 - 1009 Pipirelli $117.751.271 Испаднат
59 A-123 1 8 14 2 7 139 17 8.18 W 354 Pipirelli $56.444.086 Промовиран
58 A-123 7 0 4 0 0 34 17 2 R1 1363 Pipirelli $47.383.467 Задржи група
57 A-123 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1661 Pipirelli $34.968.203 Задржи група
56 P-17 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 443 Avonn $-1.627.910 Испаднат
55 P-17 11 0 1 0 0 22 17 1.29 R1 446 Dunnolop $19.096.310 Задржи група
54 P-17 22 0 0 0 0 9 17 0.53 - 521 Avonn $17.420.484 Задржи група
53 A-37 1 9 13 0 9 131 17 7.71 SF 327 Pipirelli $53.693.142 Промовиран
52 A-37 8 1 2 0 0 26 17 1.53 R2 ? Pipirelli $22.530.374 Задржи група
51 P-5 38 0 0 0 0 0 17 0 - 1767 Pipirelli $20.403.005 Испаднат
50 P-5 7 0 2 0 0 29 17 1.71 QF 182 Dunnolop $31.495.013 Задржи група
49 P-5 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Avonn $2.872.779 Задржи група
48 P-5 18 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 446 Avonn $8.954.884 Задржи група
47 M-5 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Avonn $-1.303.267 Испаднат
46 M-5 19 0 2 0 0 12 17 0.71 R2 150 Avonn $29.603.379 Задржи група
45 P-3 1 10 12 5 9 122 17 7.18 F 76 Dunnolop $47.914.504 Промовиран
44 P-3 7 2 3 1 0 33 17 1.94 R2 215 Avonn $17.990.239 Задржи група
43 P-3 4 2 6 0 0 66 17 3.88 QF ? Avonn $20.801.479 Задржи група
42 P-3 11 0 1 0 0 15 17 0.88 - 235 Avonn $10.192.713 Задржи група
41 P-3 15 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 250 Avonn $23.351.125 Задржи група
40 A-16 1 6 12 1 5 122 17 7.18 W 255 Pipirelli $33.511.573 Промовиран
39 A-16 13 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 781 Pipirelli $12.705.147 Задржи група
38 A-16 15 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $498.944 Задржи група
37 P-14 28 0 0 0 1 5 17 0.29 R1 414 Yokomama $-2.306.061 Испаднат
36 P-14 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 454 Yokomama $873.012 Задржи група
35 M-4 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 173 Yokomama $7.840.178 Испаднат
34 Elite 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 39 Badyear $-1.170.140 Испаднат
33 M-3 4 0 5 0 0 51 17 3 SF 22 Dunnolop $19.392.587 Промовиран
32 M-3 17 0 0 0 2 10 17 0.59 SF 71 Yokomama $47.344.695 Задржи група
31 P-8 1 9 11 6 9 111 17 6.53 W 58 Dunnolop $50.356.950 Промовиран
30 P-8 8 0 1 0 0 27 17 1.59 R2 115 Yokomama $44.514.050 Задржи група
29 A-46 1 5 11 8 4 100 17 5.88 F ? Pipirelli $62.521.393 Промовиран
28 A-46 12 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 530 Pipirelli $42.834.615 Задржи група
27 A-46 9 1 3 0 0 27 17 1.59 R2 ? Pipirelli $28.211.926 Задржи група
26 P-1 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Dunnolop $4.418.023 Испаднат
25 M-3 29 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? Badyear $-2.717.228 Испаднат
24 P-1 4 1 3 0 2 48 17 2.82 QF 90 Dunnolop $9.612.347 Промовиран
23 P-1 15 0 1 0 0 12 17 0.71 - ? Yokomama $10.488.389 Задржи група
22 A-26 2 7 9 5 3 90 17 5.29 F ? Pipirelli $46.092.375 Промовиран
21 A-26 9 0 1 0 0 21 17 1.24 R2 ? Pipirelli $19.533.048 Задржи група
20 A-26 15 0 1 0 1 11 17 0.65 R2 ? Pipirelli $39.497.160 Задржи група
19 R-14 4 2 5 6 0 71 17 4.18 SF ? Pipirelli $29.993.177 Промовиран
18 R-14 20 0 0 0 1 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $-12.140.795 Задржи група