Профил на менаџерот: Aleksandar Cukarski

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Aleksandar Cukarski
Држава: Северна Македонија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 5, 2010
Последна интеракција: Фев 21 2020, 22:36:46
Постови на форумот:141  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (944)
Освоени поени:8 (968)
Победи:0 (29)
Подиуми:0 (76)
Пол-позиции:0 (24)
Најбрзи круга:0 (30)
Просечно поени/трка: 0.62 (1.03)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

30% отклучени

(107/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Aleksandar Cukarski Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 6
Број на најавувања:14063
Време поминато на ГПРО:5423.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 47
Позиција во сезоната:17
Пари: $?.???.???
Возач: Anthony Buller (114)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:14
Гуми: Pipirelli
Име на тим: .:College OZIRIS::
Екипен пласман:494
Поени на тимот:82.4001

Спонзори

Aecer (R13) - 24 трки
Ikae (R13) - 10 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-47 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 4294 Pipirelli $17.646.237 Задржи група
72 R-13 1 10 15 15 13 140 17 8.24 W 2316 Pipirelli $15.383.050 Промовиран
71 A-86 30 0 0 0 0 0 16 0 R2 4370 Pipirelli $-2.270.103 Испаднат
70 A-86 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 4449 Pipirelli $18.433.328 Задржи група
69 A-86 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 3240 Pipirelli $25.898.745 Задржи група
68 A-86 26 0 0 0 0 0 17 0 - 1870 Pipirelli $12.541.828 Задржи група
67 A-86 34 0 0 0 0 0 17 0 - 3506 Pipirelli $4.681.457 Задржи група
66 A-86 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 2902 Pipirelli $11.231.200 Задржи група
65 A-86 34 0 0 0 0 0 17 0 R2 5166 Pipirelli $2.384.996 Задржи група
64 A-86 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 4590 Pipirelli $3.411.655 Задржи група
63 A-86 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 5452 Pipirelli $17.371.033 Задржи група
62 A-86 9 0 2 0 0 17 17 1 QF 3205 Pipirelli $30.497.810 Задржи група
61 A-86 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1595 Pipirelli $20.509.145 Задржи група
60 R-181 5 1 5 0 2 74 17 4.35 SF 3149 Pipirelli $7.194.051 Промовиран*
59 A-28 15 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 5450 Pipirelli $-5.327.849 Испаднат
58 A-28 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 4879 Pipirelli $5.942.924 Задржи група
57 A-28 23 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 4730 Pipirelli $3.030.709 Задржи група
56 P-8 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 4723 Yokomama $-15.139.578 Испаднат
55 A-63 2 5 7 3 4 68 17 4 QF 1246 Pipirelli $26.587.688 Промовиран
54 A-63 6 0 2 0 0 34 17 2 SF 4505 Pipirelli $36.356.403 Задржи група
53 A-63 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 5985 Pipirelli $18.742.266 Задржи група
52 A-63 14 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $4.352.902 Задржи група
51 A-63 31 0 0 0 0 0 17 0 QF ? Pipirelli $14.781.082 Задржи група
50 A-63 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $5.266.155 Задржи група
49 A-63 5 1 2 0 0 34 17 2 QF ? Pipirelli $18.656.724 Задржи група
48 A-63 13 0 1 0 0 16 16 1 QF - Pipirelli $16.267.098 Задржи група
47 A-63 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $15.425.570 Задржи група
46 A-63 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Pipirelli $10.453.661 Задржи група
45 A-63 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $6.723.785 Задржи група
44 A-63 15 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $9.967.603 Задржи група
43 A-63 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1568 Pipirelli $3.931.305 Задржи група
42 A-63 8 0 1 1 0 30 16 1.88 QF - Pipirelli $29.932.440 Задржи група
41 A-63 9 1 3 0 0 32 17 1.88 R1 ? Pipirelli $48.256.230 Задржи група
40 A-63 11 0 1 0 0 17 17 1 QF ? Pipirelli $25.303.210 Задржи група
39 A-63 12 0 0 0 0 14 17 0.82 SF ? Pipirelli $23.985.904 Задржи група
38 A-63 15 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 ? Pipirelli $17.818.889 Задржи група
37 A-63 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $19.128.444 Задржи група
36 A-63 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $15.854.859 Задржи група
35 A-63 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Pipirelli $14.158.141 Задржи група
34 R-217 1 5 10 4 1 90 17 5.29 SF ? Pipirelli $17.322.462 Промовиран
33 A-22 36 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-30.359 Испаднат
32 R-251 3 2 7 1 1 66 17 3.88 QF ? Pipirelli $6.918.371 Промовиран
31 A-5 38 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $3.933.522 Испаднат
30 A-5 20 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $4.421.180 Задржи група
29 A-5 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $10.312.897 Задржи група
28 A-5 20 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $7.540.821 Задржи група
27 A-5 17 0 0 0 2 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $9.079.641 Задржи група
26 A-5 21 0 1 0 1 6 17 0.35 QF ? Pipirelli $22.506.293 Задржи група
25 R-161 2 3 7 0 3 81 17 4.76 W 1162 Pipirelli $18.975.177 Промовиран
24 A-64 28 0 0 0 0 0 17 0 - 1018 Pipirelli $617.524 Испаднат
23 R-30 3 1 6 0 0 65 17 3.82 SF 1312 Pipirelli $10.660.423 Промовиран
22 A-33 37 0 0 0 0 0 17 0 - 1505 Pipirelli $-18.158.389 Испаднат
21 R-1 4 0 5 0 0 60 17 3.53 SF 1589 Pipirelli $5.625.626 Промовиран
20 R-1 10 0 0 0 0 17 17 1 QF 1992 Pipirelli $-11.746.634 Задржи група
19 R-1 23 0 0 0 2 0 17 0 QF ? Pipirelli $-10.652.817 Задржи група
18 R-1 30 0 0 0 1 0 1 0 - - Pipirelli $-38.458.484 Задржи група