Профил на менаџерот: Willian Cosmo

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Willian Cosmo
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 6, 2010
Последна интеракција: Фев 3 2018, 15:08:44
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (361)
Освоени поени:0 (345)
Победи:0 (1)
Подиуми:0 (19)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (0.96)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

5% отклучени

(17/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Willian Cosmo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 2
Број на најавувања:2757
Време поминато на ГПРО:532.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
63-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
62 R-160 14 0 2 0 0 12 2 6 - 8236 Pipirelli $15.793.345 Задржи група
55-61 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
54 A-55 37 0 0 0 0 0 0 - - 14663 Pipirelli $27.622.171 Пензиониран
53 A-55 10 0 2 0 0 24 16 1.5 R2 6072 Pipirelli $45.134.466 Задржи група
52 A-55 10 0 0 0 0 17 14 1.21 SF - Pipirelli $22.543.301 Задржи група
51 A-55 15 0 0 0 0 6 17 0.35 - ? Pipirelli $70.257.352 Задржи група
50 A-55 30 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $99.085.776 Задржи група
49 A-55 19 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 2043 Pipirelli $114.663.781 Задржи група
48 A-55 15 0 0 0 0 8 15 0.53 R1 - Pipirelli $105.604.554 Задржи група
47 A-55 23 0 0 0 0 4 15 0.27 R2 - Pipirelli $68.372.454 Задржи група
46 A-55 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1444 Pipirelli $51.338.323 Задржи група
45 A-55 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $63.068.718 Задржи група
44 A-55 12 0 1 0 0 19 17 1.12 QF ? Pipirelli $92.156.542 Задржи група
43 A-55 19 0 0 0 0 6 17 0.35 QF ? Pipirelli $76.055.339 Задржи група
42 A-55 19 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $41.983.588 Задржи група
41 A-55 8 0 1 0 0 20 15 1.33 R2 - Pipirelli $40.535.075 Задржи група
40 A-55 11 0 1 0 0 17 16 1.06 SF - Pipirelli $26.718.873 Задржи група
39 A-55 11 0 0 0 0 17 17 1 - ? Pipirelli $9.015.453 Задржи група
38 A-55 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1350 Pipirelli $16.014.092 Задржи група
37 A-55 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 1204 Pipirelli $5.273.875 Задржи група
36 R-217 4 0 4 1 0 53 17 3.12 QF ? Pipirelli $32.155.384 Промовиран
35 A-69 23 0 0 0 0 3 15 0.2 - - Pipirelli $-10.556.657 Испаднат
34 R-171 4 1 6 0 0 66 17 3.88 F 1792 Pipirelli $12.120.819 Промовиран
33 R-171 11 0 1 0 0 26 17 1.53 R1 ? Pipirelli $657.611 Задржи група
32 R-171 8 0 0 0 0 21 16 1.31 R2 - Pipirelli $3.834.130 Задржи група