Профил на менаџерот: Ivan Andjelic

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Digital F1 Team (Team livery)
Име:Ivan Andjelic
Држава: Србија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 9, 2010
Последна интеракција: Денес во 01:34:44
Постови на форумот:197  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (997)
Освоени поени:0 (1732)
Победи:0 (59)
Подиуми:0 (153)
Пол-позиции:0 (61)
Најбрзи круга:0 (66)
Просечно поени/трка: 0 (1.74)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 24, 2010)
Достигнувања:

55% отклучени

(195/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ivan Andjelic Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 3
Број на најавувања:18531
Време поминато на ГПРО:5499.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 5
Позиција во сезоната:39
Пари: $??.???.???
Возач: Rene Gommendy (134)
Технички Директор: Giancarlo Nenci (95)
Екипа во целост:29
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Digital F1 Team
Екипен пласман:63
Поени на тимот:367.2001

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 M-5 10 0 2 0 1 19 17 1.12 F 53 Dunnolop $35.378.503 Задржи група
74 M-5 15 1 1 0 0 10 17 0.59 - 153 Yokomama $31.468.633 Задржи група
73 M-5 13 1 1 0 1 14 17 0.82 R2 79 Dunnolop $57.957.526 Задржи група
72 Elite 38 0 0 0 0 0 17 0 - 162 Yokomama $51.948.806 Испаднат
71 M-3 3 2 6 9 6 57 17 3.35 QF 29 Hancock $27.249.110 Промовиран
70 M-3 17 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 187 Dunnolop $48.472.188 Задржи група
69 P-20 3 2 4 0 1 51 17 3 R1 218 Yokomama $67.359.151 Промовиран
68 M-2 39 0 0 0 0 0 17 0 R1 360 Yokomama $45.926.163 Испаднат
67 Elite 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 1480 Michelini $44.672.260 Испаднат
66 M-5 3 1 7 3 2 74 17 4.35 QF 2856 Michelini $40.926.921 Промовиран
65 M-5 21 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 169 Contimental $91.027.422 Задржи група
64 M-5 19 0 1 1 1 13 17 0.76 R2 117 Dunnolop $97.210.295 Задржи група
63 P-4 2 2 13 2 4 108 17 6.35 SF 77 Dunnolop $102.739.592 Промовиран
62 P-4 4 1 4 0 1 37 17 2.18 - 391 Dunnolop $78.112.910 Задржи група
61 A-48 1 10 15 8 12 137 17 8.06 W 562 Pipirelli $129.943.264 Промовиран
60 A-48 6 1 3 0 3 45 17 2.65 R2 1277 Pipirelli $59.634.419 Задржи група
59 P-23 39 0 0 0 0 0 17 0 - 6965 Pipirelli $59.219.701 Испаднат
58 M-4 34 0 0 0 0 0 17 0 R2 101 Dunnolop $9.225.938 Испаднат
57 M-4 25 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2988 Dunnolop $9.312.930 Задржи група
56 M-4 14 0 2 0 0 14 17 0.82 R1 3339 Dunnolop $35.562.117 Задржи група
55 M-4 4 0 1 0 0 33 17 1.94 R1 1609 Dunnolop $26.584.364 Задржи група
54 M-4 11 0 2 0 0 21 17 1.24 R1 140 Dunnolop $26.543.115 Задржи група
53 M-4 20 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 46 Dunnolop $32.671.115 Задржи група
52 P-6 1 17 17 15 8 170 17 10 W 26 Dunnolop $54.089.473 Промовиран
51 P-6 10 0 1 0 0 21 17 1.24 SF 139 Avonn $29.577.481 Задржи група
50 P-6 13 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 ? Avonn $59.923.812 Задржи група
49 P-6 11 0 2 2 2 20 17 1.18 R2 421 Dunnolop $53.033.743 Задржи група
48 P-6 5 1 4 0 0 42 17 2.47 R1 149 Avonn $49.388.906 Задржи група
47 P-6 9 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 206 Avonn $41.176.294 Задржи група
46 P-6 22 0 0 0 0 11 17 0.65 - ? Avonn $18.753.773 Задржи група
45 P-6 5 1 5 0 5 58 17 3.41 R1 ? Dunnolop $18.300.263 Задржи група
44 P-6 15 0 0 0 0 13 17 0.76 SF ? Avonn $20.646.830 Задржи група
43 P-6 8 0 2 0 1 23 17 1.35 QF 217 Avonn $44.445.873 Задржи група
42 P-6 5 2 6 0 4 47 16 2.94 R1 - Dunnolop $24.836.064 Задржи група
41 P-6 12 0 1 0 0 18 17 1.06 F ? Avonn $24.163.492 Задржи група
40 M-1 30 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Dunnolop $14.119.928 Испаднат
39 M-1 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 98 Dunnolop $43.813.845 Задржи група
38 M-1 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 127 Dunnolop $45.283.343 Задржи група
37 M-1 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Yokomama $31.683.530 Задржи група
36 P-14 2 1 6 3 3 80 17 4.71 SF ? Dunnolop $23.051.991 Промовиран
35 P-14 12 0 0 0 1 17 17 1 QF ? Dunnolop $46.675.138 Задржи група
34 M-2 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 215 Dunnolop $43.715.814 Испаднат
33 P-13 2 3 5 2 4 57 17 3.35 R2 97 Dunnolop $45.402.208 Промовиран
32 P-13 14 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 154 Dunnolop $46.704.264 Задржи група
31 A-51 4 1 6 0 0 59 17 3.47 QF 352 Pipirelli $34.609.335 Промовиран
30 A-51 8 0 1 0 0 25 17 1.47 R1 438 Pipirelli $14.511.788 Задржи група
29 P-7 32 0 0 0 0 2 17 0.12 QF 180 Yokomama $10.042.523 Испаднат
28 M-1 37 0 0 0 0 0 17 0 R2 174 Yokomama $5.734.918 Испаднат
27 M-1 23 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 78 Dunnolop $9.312.198 Задржи група
26 M-1 20 0 1 0 0 13 17 0.76 QF 78 Badyear $7.693.216 Задржи група
25 M-1 18 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 102 Dunnolop $38.998.166 Задржи група
24 P-15 1 2 13 5 1 104 17 6.12 W 39 Dunnolop $48.260.155 Промовиран
23 P-15 13 0 1 1 0 17 17 1 R1 ? Dunnolop $26.228.396 Задржи група
22 P-15 18 0 0 0 0 10 17 0.59 - 190 Yokomama $46.127.626 Задржи група
21 A-54 2 6 11 7 5 108 17 6.35 F 297 Pipirelli $72.970.934 Промовиран
20 A-54 13 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 761 Pipirelli $46.116.712 Задржи група
19 R-190 4 3 3 3 0 71 17 4.18 QF 1423 Pipirelli $34.727.620 Промовиран
18 R-190 13 0 1 0 0 8 15 0.53 - - Pipirelli $-2.855.765 Задржи група