Профил на менаџерот: Sebas Fer

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Sebas Fer
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 12, 2010
Последна интеракција: Денес во 01:38:37
Постови на форумот:5  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:2 (143)
Освоени поени:0 (158)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (12)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: 0 (1.1)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

6% отклучени

(20/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sebas Fer Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 4
Број на најавувања:945
Време поминато на ГПРО:221 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 24
Позиција во сезоната:18
Пари: $?.???.???
Возач: Lucu Bandini (91)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Orecla (R24) - 2 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-24 17 0 0 0 0 1 1 1 - 7670 Pipirelli $16.293.071 Задржи група
29-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
28 R-83 15 0 1 0 0 9 7 1.29 R1 - Pipirelli $36.366.567 Задржи група
27 R-83 24 0 0 0 0 0 5 0 R2 - Pipirelli $16.412.959 Задржи група
26 R-83 19 0 0 0 0 3 11 0.27 R2 - Pipirelli $5.061.058 Задржи група
25 R-83 20 0 0 0 0 3 13 0.23 R1 - Pipirelli $7.083.598 Задржи група
24 R-83 12 0 1 0 0 14 14 1 R1 - Pipirelli $-1.160.176 Задржи група
23 R-83 13 1 3 0 2 25 15 1.67 SF - Pipirelli $-12.838.414 Задржи група
22 R-83 12 0 1 0 3 16 14 1.14 R1 - Pipirelli $-4.690.622 Задржи група
21 R-83 14 0 1 0 1 10 13 0.77 R2 - Pipirelli $-13.770.670 Задржи група
20 A-32 35 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $-34.803.840 Испаднат
19 R-117 4 1 5 0 0 62 17 3.65 F 1474 Pipirelli $6.193.471 Промовиран
18 R-117 15 0 0 0 0 15 14 1.07 - - Pipirelli $-5.226.074 Задржи група