Профил на менаџерот: Tex Palmer

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Tex Palmer
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 27, 2010
Последна интеракција: Јун 12 2021, 15:57:29
Постови на форумот:747  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (1082)
Освоени поени:0 (1733)
Победи:0 (58)
Подиуми:0 (147)
Пол-позиции:0 (41)
Најбрзи круга:0 (71)
Просечно поени/трка: 0 (1.6)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 19, 2010)
Достигнувања:

43% отклучени

(154/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Tex Palmer Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 8
Број на најавувања:15512
Време поминато на ГПРО:5514.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 5
Позиција во сезоната:34
Пари: $??.???.???
Возач: Chris Stanaway (116)
Технички Директор: Alan Dupasquier (86)
Екипа во целост:5
Гуми: Dunnolop
Име на тим: Martini Racing
Екипен пласман:609
Поени на тимот:13

Спонзори

Cartierier (A28) - 27 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Tex Palmer (Последна обнова: Мај 27 2017, 21:06:45)


Well season 59 as started and i seem to be stuck in Am's
need to progress into Pro's sooner the better

Season 45 ------ relegated with 6pts was gutted