Профил на менаџерот: Jim Wright

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jim Wright
Држава: САД
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 27, 2010
Последна интеракција: Вчера во 23:07:55
Постови на форумот:11  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (1030)
Освоени поени:19 (1517)
Победи:0 (23)
Подиуми:2 (93)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:0 (22)
Просечно поени/трка: 6.33 (1.47)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

21% отклучени

(76/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jim Wright Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 9
Број на најавувања:4708
Време поминато на ГПРО:986.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Свршен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 43
Позиција во сезоната:2
Пари: $??.???.???
Возач: Marvin Mücke (127)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:16
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Ride the Lightning
Екипен пласман:189
Поени на тимот:52.3999

Спонзори

Vyagra (A43) - 10 трки
Lows (A43) - 6 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
78 A-43 11 1 2 0 3 28 17 1.65 QF 1524 Pipirelli $38.513.553 Задржи група
77 A-43 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 1909 Pipirelli $19.993.651 Задржи група
76 A-43 9 0 0 0 0 16 17 0.94 R2 1960 Pipirelli $22.020.092 Задржи група
75 A-43 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1778 Pipirelli $17.369.443 Задржи група
74 A-43 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 3183 Pipirelli $8.023.684 Задржи група
73 P-1 35 0 0 0 0 0 17 0 - 6045 Yokomama $40.269.381 Испаднат
72 P-1 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1419 Contimental $4.485.689 Задржи група
71 A-44 1 3 10 2 3 93 17 5.47 QF 825 Pipirelli $47.870.373 Промовиран
70 A-44 6 0 2 0 0 45 17 2.65 R1 860 Pipirelli $40.597.513 Задржи група
69 P-12 39 0 0 0 1 0 17 0 - 4031 Yokomama $19.306.243 Испаднат
68 A-15 3 2 5 0 3 54 17 3.18 R2 1415 Pipirelli $32.251.867 Промовиран
67 A-15 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 3873 Pipirelli $31.328.818 Задржи група
66 A-15 11 1 1 0 2 21 17 1.24 SF 1756 Pipirelli $36.617.140 Задржи група
65 A-15 12 0 1 0 1 22 17 1.29 R2 1536 Pipirelli $27.991.464 Задржи група
64 A-15 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 5252 Pipirelli $47.173.010 Задржи група
63 A-15 9 0 2 0 0 27 17 1.59 QF 2969 Pipirelli $43.687.913 Задржи група
62 A-15 6 0 2 0 0 46 17 2.71 QF 821 Pipirelli $40.627.832 Задржи група
61 A-15 9 0 0 0 0 19 17 1.12 R2 1177 Pipirelli $31.909.827 Задржи група
60 A-15 12 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 1367 Pipirelli $25.448.857 Задржи група
59 A-15 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1724 Pipirelli $10.509.681 Задржи група
58 A-15 10 0 0 0 0 17 17 1 R2 4094 Pipirelli $22.044.084 Задржи група
57 A-15 8 0 2 0 4 25 17 1.47 SF 3489 Pipirelli $35.435.842 Задржи група
56 A-15 7 0 1 0 0 31 17 1.82 R1 1365 Pipirelli $41.797.274 Задржи група
55 A-15 6 1 2 0 0 38 17 2.24 R2 1340 Pipirelli $45.779.621 Задржи група
54 A-15 5 0 5 1 0 48 17 2.82 SF 665 Pipirelli $45.859.189 Задржи група
53 A-15 6 0 3 1 0 40 17 2.35 R2 813 Pipirelli $43.225.782 Задржи група
52 A-15 5 1 3 0 0 47 17 2.76 QF 674 Pipirelli $44.402.771 Задржи група
51 A-15 18 0 0 1 0 10 17 0.59 R2 873 Pipirelli $44.022.356 Задржи група
50 A-15 5 0 4 0 0 55 17 3.24 QF 638 Pipirelli $49.946.961 Задржи група
49 A-15 7 0 1 0 0 32 17 1.88 R2 1039 Pipirelli $37.247.127 Задржи група
48 A-15 9 0 0 0 0 22 17 1.29 R2 819 Pipirelli $35.153.520 Задржи група
47 A-15 14 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 ? Pipirelli $20.768.578 Задржи група
46 P-10 36 0 0 0 0 0 17 0 - ? Avonn $20.948.408 Испаднат
45 A-11 3 1 4 0 0 62 17 3.65 SF 720 Pipirelli $48.872.945 Промовиран
44 A-11 5 0 0 0 0 39 17 2.29 QF 773 Pipirelli $37.383.473 Задржи група
43 A-11 8 0 1 0 0 22 17 1.29 R1 701 Pipirelli $36.463.384 Задржи група
42 A-11 7 0 2 0 0 30 17 1.76 R2 509 Pipirelli $37.547.906 Задржи група
41 A-11 12 0 2 0 0 18 17 1.06 R2 825 Pipirelli $33.064.103 Задржи група
40 A-11 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $16.043.394 Задржи група
39 A-11 17 0 1 0 0 11 17 0.65 SF ? Pipirelli $40.445.350 Задржи група
38 A-11 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 717 Pipirelli $26.209.907 Задржи група
37 A-11 21 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $41.776.381 Задржи група
36 P-1 32 0 0 0 0 0 17 0 - ? Dunnolop $22.463.418 Испаднат
35 A-23 6 1 1 0 1 50 17 2.94 R1 484 Pipirelli $26.874.040 Промовиран
34 A-23 14 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 ? Pipirelli $28.562.984 Задржи група
33 A-23 19 0 0 0 0 4 15 0.27 R1 - Pipirelli $8.384.856 Задржи група
32 A-23 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 480 Pipirelli $43.085.892 Задржи група
31 A-23 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $21.184.951 Задржи група
30 P-5 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 195 Dunnolop $32.056.815 Испаднат
29 A-64 3 3 8 0 2 80 17 4.71 F ? Pipirelli $53.064.761 Промовиран
28 A-64 7 1 2 0 1 32 17 1.88 R1 595 Pipirelli $45.861.682 Задржи група
27 A-64 12 0 0 0 0 20 17 1.18 R1 ? Pipirelli $59.148.881 Задржи група
26 A-64 16 0 0 0 0 9 17 0.53 - 798 Pipirelli $22.155.355 Задржи група
25 A-64 13 0 1 0 0 16 17 0.94 QF 751 Pipirelli $29.755.289 Задржи група
24 R-10 4 1 3 0 0 55 17 3.24 F 1435 Pipirelli $19.239.827 Промовиран
23 A-2 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 1262 Pipirelli $-13.986.974 Испаднат
22 R-199 2 6 8 1 0 96 17 5.65 F 1247 Pipirelli $35.843.456 Промовиран
21 R-199 11 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 ? Pipirelli $14.987.610 Задржи група
20 R-199 8 0 2 0 0 36 17 2.12 R2 1697 Pipirelli $21.005.943 Задржи група
19 R-199 6 1 5 0 1 41 17 2.41 SF ? Pipirelli $-4.837.947 Задржи група
18 R-199 11 0 2 0 0 26 9 2.89 - - Pipirelli $7.419.926 Задржи група