Профил на менаџерот: Fernando Fernandes

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Fernando Fernandes
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 26, 2007
Последна интеракција: Ное 30 2016, 22:59:20
Постови на форумот:402  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (195)
Освоени поени:0 (275)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (19)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (1.41)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 14, 2007)
Достигнувања:

7% отклучени

(24/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fernando Fernandes Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 9
Број на најавувања:3851
Време поминато на ГПРО:1137.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
40-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
39 A-25 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $8.958.398 Пензиониран
38 A-25 8 0 0 0 1 28 16 1.75 QF - Pipirelli $24.105.135 Задржи група
37 P-6 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $24.150.296 Испаднат
36 A-9 5 1 7 0 0 55 17 3.24 W 460 Pipirelli $21.815.717 Промовиран
35 A-9 14 0 1 0 0 10 17 0.59 QF 625 Pipirelli $21.691.280 Задржи група
34 A-9 6 0 1 0 0 33 17 1.94 R1 464 Pipirelli $39.180.451 Задржи група
33 A-9 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $21.582.466 Задржи група
32 A-9 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 770 Pipirelli $20.705.567 Задржи група
31 R-232 2 1 8 0 0 83 17 4.88 SF 1230 Pipirelli $31.431.724 Промовиран
30 R-232 7 0 1 0 0 37 17 2.18 R2 1355 Pipirelli $-8.007.241 Задржи група
29 R-232 12 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 2320 Pipirelli $-11.578.922 Задржи група
28 R-232 16 0 1 0 1 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $1.756.279 Задржи група
27 R-232 17 0 0 0 0 2 9 0.22 - - Pipirelli $5.138.329 Задржи група
6 R-38 30 0 0 0 0 0 8 0 - - blank $-2.068.508 Задржи група