Профил на менаџерот: Emil Kwiatkowski

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Emil Kwiatkowski
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 22, 2010
Последна интеракција: Вчера во 10:21:36
Постови на форумот:1048  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (1070)
Освоени поени:8 (2134)
Победи:0 (104)
Подиуми:0 (203)
Пол-позиции:0 (131)
Најбрзи круга:0 (83)
Просечно поени/трка: 1.14 (1.99)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 9, 2016)
Достигнувања:

65% отклучени

(231/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Emil Kwiatkowski Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 15
Број на најавувања:30375
Време поминато на ГПРО:4543.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 12
Позиција во сезоната:14
Пари: $???.???.???
Возач: Bruno Burti (143)
Технички Директор: Tino Wyss (91)
Екипа во целост:43
Гуми: Avonn
Име на тим: Barows Motorsport
Екипен пласман:39
Поени на тимот:195.8669

Спонзори

Kellochs (A70) - 10 трки
Densso (A70) - 4 трки
ADM (A70) - 4 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-70 1 10 12 15 11 120 17 7.06 F 4639 Pipirelli $107.825.607 Промовиран
80 A-70 6 3 6 2 2 55 17 3.24 F 4386 Pipirelli $58.204.086 Задржи група
79 A-70 10 0 2 0 0 22 17 1.29 QF 4504 Pipirelli $75.960.731 Задржи група
78 A-70 13 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 1899 Pipirelli $35.491.489 Задржи група
77 P-21 39 0 0 0 0 0 9 0 - 7037 Pipirelli $35.949.286 Испаднат
76 M-1 39 0 0 0 0 0 17 0 - 4808 Pipirelli $41.217.316 Испаднат
75 Elite 21 1 1 0 0 10 16 0.62 R1 3589 Michelini $-17.689.717 Испаднат
74 M-2 2 4 8 1 2 71 17 4.18 F 42 Badyear $41.628.839 Промовиран
73 M-2 15 1 1 0 0 13 17 0.76 R2 59 Badyear $56.308.041 Задржи група
72 P-4 1 6 11 9 5 98 17 5.76 QF 180 Dunnolop $80.288.308 Промовиран
71 P-4 5 1 4 2 1 39 17 2.29 R1 248 Yokomama $65.417.776 Задржи група
70 A-63 2 3 11 6 5 88 17 5.18 SF 4173 Pipirelli $102.668.181 Промовиран
69 A-63 8 1 3 1 2 44 17 2.59 R1 866 Pipirelli $77.296.442 Задржи група
68 A-63 9 1 1 0 1 25 17 1.47 SF 3636 Pipirelli $97.945.705 Задржи група
67 A-63 16 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 3708 Pipirelli $54.932.177 Задржи група
66 P-6 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 2201 Yokomama $27.401.073 Испаднат
65 A-50 4 1 4 1 0 39 17 2.29 R2 1098 Pipirelli $86.748.780 Промовиран
64 A-50 11 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 3004 Pipirelli $76.999.617 Задржи група
63 A-50 17 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 2067 Pipirelli $55.265.878 Задржи група
62 A-50 28 0 0 0 0 0 17 0 QF 2600 Pipirelli $22.354.999 Задржи група
61 P-14 40 0 0 0 0 0 17 0 - 4848 Pipirelli $-17.346.970 Испаднат
60 M-3 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 1735 Contimental $12.128.054 Испаднат
59 Elite 26 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 833 Michelini $-13.176.369 Испаднат
58 M-5 3 1 2 1 1 39 17 2.29 R2 51 Michelini $52.464.136 Промовиран
57 P-21 1 5 13 8 3 116 17 6.82 W 87 Dunnolop $110.393.449 Промовиран
56 P-21 10 0 3 0 0 23 17 1.35 - 296 Avonn $83.306.838 Задржи група
55 A-87 1 11 13 13 4 124 17 7.29 F 3160 Pipirelli $128.185.315 Промовиран
54 A-87 8 1 3 0 0 33 15 2.2 SF 5622 Pipirelli $81.661.885 Задржи група
53 A-87 11 1 2 0 1 19 17 1.12 R1 3130 Pipirelli $140.055.822 Задржи група
52 A-87 17 0 1 6 0 11 17 0.65 R2 ? Pipirelli $81.488.450 Задржи група
51 P-7 37 0 0 0 0 0 17 0 - ? Yokomama $32.762.362 Испаднат
50 A-68 3 2 6 5 1 53 17 3.12 W 684 Pipirelli $92.878.786 Промовиран
49 A-68 6 1 2 0 2 29 17 1.71 SF ? Pipirelli $108.856.393 Задржи група
48 A-68 16 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $69.098.911 Задржи група
47 A-68 8 1 2 2 1 30 17 1.76 QF ? Pipirelli $111.402.161 Задржи група
46 P-15 40 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $13.654.991 Испаднат
45 M-4 25 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Badyear $-1.029.189 Испаднат
44 M-4 11 0 1 0 0 19 17 1.12 - ? Dunnolop $28.303.669 Задржи група
43 P-25 1 9 11 14 10 109 17 6.41 F 206 Avonn $102.983.243 Промовиран
42 P-25 5 2 3 0 1 41 17 2.41 QF 161 Avonn $97.601.971 Задржи група
41 P-25 17 0 0 0 0 10 17 0.59 - ? Avonn $168.073.581 Задржи група
40 A-56 1 9 13 16 9 122 17 7.18 W ? Pipirelli $117.568.936 Промовиран
39 A-56 5 2 5 0 2 44 17 2.59 R1 ? Pipirelli $77.186.737 Задржи група
38 A-56 16 0 0 0 1 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $107.808.291 Задржи група
37 R-394 1 8 15 14 3 135 17 7.94 W 1509 Pipirelli $109.132.873 Промовиран
36 A-53 18 0 1 0 1 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $-19.840.075 Испаднат
35 P-1 37 0 0 0 0 0 17 0 - ? Yokomama $16.466.593 Испаднат
34 M-3 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $32.787.691 Испаднат
33 M-3 20 0 1 0 0 8 17 0.47 - ? Dunnolop $10.933.822 Задржи група
32 P-13 1 5 8 6 5 82 17 4.82 R1 73 Badyear $77.914.571 Промовиран
31 P-13 8 0 2 0 2 22 17 1.29 R1 ? Yokomama $58.754.176 Задржи група
30 P-13 8 0 2 0 0 23 17 1.35 R1 ? Yokomama $38.060.342 Задржи група
29 P-13 15 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 ? Yokomama $41.650.247 Задржи група
28 A-64 1 5 11 1 3 103 17 6.06 SF ? Pipirelli $73.413.755 Промовиран
27 A-64 19 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 663 Pipirelli $32.727.743 Задржи група
26 R-241 1 8 10 8 1 100 17 5.88 F ? Pipirelli $45.825.704 Промовиран
25 A-22 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-10.530.512 Испаднат
24 A-22 16 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 963 Pipirelli $11.454.433 Задржи група
23 R-30 2 0 6 0 1 66 17 3.88 F ? Pipirelli $23.612.012 Промовиран
22 R-30 13 1 1 0 2 19 17 1.12 F ? Pipirelli $3.249.991 Задржи група
21 R-30 23 0 0 0 0 0 17 0 QF ? Pipirelli $-12.461.838 Задржи група
20 R-30 15 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 2145 Pipirelli $4.761.038 Задржи група
19 R-30 24 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $214.761 Задржи група
18 R-30 30 0 0 0 0 0 3 0 - - Pipirelli $31.303.400 Задржи група