Профил на менаџерот: Thanos Tsial

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Thanos Tsial
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 3, 2010
Последна интеракција: Јул 13 2020, 23:21:46
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (956)
Освоени поени:0 (1808)
Победи:0 (60)
Подиуми:0 (148)
Пол-позиции:0 (62)
Најбрзи круга:0 (44)
Просечно поени/трка: - (1.89)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

47% отклучени

(168/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Thanos Tsial Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 19, Трка 1
Број на најавувања:4029
Време поминато на ГПРО:1061.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 5
Позиција во сезоната:9
Пари: $??.???.???
Возач: Sage Posey (172)
Технички Директор: Rod Boyce (105)
Екипа во целост:51
Гуми: Contimental
Име на тим: HELLENIC FORCES 13
Екипен пласман:153
Поени на тимот:0

Спонзори

Hitachi Seiky (P20) - 23 трки
German Post (P20) - 28 трки
SUP (A4) - 11 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 P-20 2 7 9 5 1 112 17 6.59 F 73 Dunnolop $74.526.807 Промовиран
75 P-20 7 1 4 1 0 32 17 1.88 SF 328 Dunnolop $95.400.385 Задржи група
74 P-20 7 1 5 4 2 47 17 2.76 SF 330 Badyear $74.201.705 Задржи група
73 P-20 6 1 2 0 0 36 17 2.12 SF 299 Badyear $106.411.264 Задржи група
72 A-4 1 10 13 15 8 124 17 7.29 F 841 Pipirelli $155.076.043 Промовиран
71 A-4 8 1 4 1 0 33 17 1.94 R1 3673 Pipirelli $97.459.238 Задржи група
70 A-4 7 1 3 0 0 40 17 2.35 QF 1221 Pipirelli $84.120.504 Задржи група
69 A-4 18 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 3272 Pipirelli $32.703.061 Задржи група
68 P-5 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 2257 Dunnolop $31.941.105 Испаднат
67 P-5 14 1 1 0 1 10 17 0.59 R1 2121 Dunnolop $9.143.312 Задржи група
66 P-5 23 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 470 Dunnolop $11.136.255 Задржи група
65 P-5 12 1 1 0 1 15 17 0.88 R2 3285 Dunnolop $16.179.415 Задржи група
64 P-5 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 1085 Dunnolop $51.267.707 Задржи група
63 A-25 2 4 11 2 4 103 17 6.06 R1 725 Pipirelli $88.218.317 Промовиран
62 A-25 8 0 4 0 0 44 17 2.59 R2 963 Pipirelli $47.988.210 Задржи група
61 P-2 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2107 Yokomama $45.055.545 Испаднат
60 P-2 17 0 1 0 1 13 17 0.76 R1 488 Dunnolop $29.915.738 Задржи група
59 A-57 2 5 14 1 2 124 17 7.29 SF 512 Pipirelli $52.979.580 Промовиран
58 A-57 5 0 3 1 0 42 17 2.47 R2 1348 Pipirelli $41.234.906 Задржи група
57 A-57 8 0 1 0 0 30 16 1.88 R1 4304 Pipirelli $8.110.469 Задржи група
56 P-22 28 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 5120 Dunnolop $-1.827.347 Испаднат
55 P-22 24 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 4642 Dunnolop $11.120.067 Задржи група
54 P-22 8 0 0 0 0 19 17 1.12 R1 522 Dunnolop $18.195.033 Задржи група
53 M-5 34 0 0 0 0 0 16 0 R2 4146 Dunnolop $9.654.003 Испаднат
52 M-5 24 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Dunnolop $14.824.142 Задржи група
51 M-5 12 0 0 0 0 16 17 0.94 R2 95 Dunnolop $42.418.630 Задржи група
50 P-22 2 3 8 5 4 90 17 5.29 W 63 Dunnolop $48.939.433 Промовиран
49 P-22 8 0 1 0 0 22 17 1.29 R2 ? Avonn $67.927.943 Задржи група
48 P-22 19 0 0 1 0 9 17 0.53 R1 ? Avonn $46.417.485 Задржи група
47 P-22 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Avonn $68.596.213 Задржи група
46 P-22 13 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 235 Avonn $70.047.956 Задржи група
45 A-99 1 8 10 11 9 104 17 6.12 W ? Pipirelli $55.922.667 Промовиран
44 A-99 7 0 4 0 0 36 17 2.12 R1 ? Pipirelli $20.144.982 Задржи група
43 P-3 26 0 0 0 0 0 17 0 - ? Avonn $-4.954.500 Испаднат
42 M-1 33 0 0 1 0 1 17 0.06 R1 64 Avonn $569.820 Испаднат
41 M-1 20 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 72 Avonn $10.082.930 Задржи група
40 M-1 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Avonn $11.497.976 Задржи група
39 P-14 1 7 13 9 3 133 17 7.82 W 51 Avonn $35.365.583 Промовиран
38 P-14 9 0 3 0 1 31 17 1.82 QF ? Yokomama $13.674.467 Задржи група
37 P-14 14 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 ? Yokomama $8.787.545 Задржи група
36 P-14 17 0 1 0 0 10 14 0.71 R1 - Dunnolop $43.340.251 Задржи група
35 A-14 1 6 10 5 4 105 17 6.18 QF ? Pipirelli $77.996.017 Промовиран
34 A-14 8 1 1 0 0 26 16 1.62 QF - Pipirelli $45.940.383 Задржи група
33 A-14 20 0 0 0 0 11 16 0.69 R1 - Pipirelli $34.958.784 Задржи група
32 A-14 24 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 - Pipirelli $14.840.614 Задржи група
31 P-1 31 0 0 0 0 1 16 0.06 - - Yokomama $14.263.126 Испаднат
30 P-1 23 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 183 Yokomama $23.251.353 Задржи група
29 A-52 3 0 7 0 0 78 17 4.59 QF 311 Pipirelli $21.188.132 Промовиран
28 A-52 11 0 3 0 0 26 14 1.86 R2 - Pipirelli $45.260.545 Задржи група
27 A-52 12 1 1 0 0 18 10 1.8 R1 - Pipirelli $78.234.071 Задржи група
26 A-52 9 0 2 0 1 24 13 1.85 QF - Pipirelli $58.370.331 Задржи група
25 A-52 10 0 1 0 0 18 16 1.12 R1 - Pipirelli $56.874.612 Задржи група
24 A-52 18 0 0 0 0 5 15 0.33 R2 - Pipirelli $42.582.459 Задржи група
23 A-52 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $45.136.634 Задржи група
22 A-52 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1281 Pipirelli $11.179.258 Задржи група
21 R-238 4 1 1 0 0 50 17 2.94 QF ? Pipirelli $25.915.762 Промовиран
20 R-238 10 0 2 0 2 26 17 1.53 R1 ? Pipirelli $-19.720.303 Задржи група
19 R-238 6 0 3 0 0 42 17 2.47 QF 1498 Pipirelli $4.426.629 Задржи група