Профил на менаџерот: Stephan Haider

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Arrows fa1 - 1979
Име:Stephan Haider
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 24, 2006
Последна интеракција: Апр 7 2020, 18:32:46
Постови на форумот:7  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (1174)
Освоени поени:18 (1711)
Победи:0 (37)
Подиуми:2 (126)
Пол-позиции:0 (50)
Најбрзи круга:0 (16)
Просечно поени/трка: 3 (1.46)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 23, 2007)
Достигнувања:

29% отклучени

(103/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Stephan Haider Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 2, Трка 10
Број на најавувања:10631
Време поминато на ГПРО:1685.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 27
Позиција во сезоната:7
Пари: $??.???.???
Возач: Alberto Facetti (118)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:24
Гуми: Pipirelli
Име на тим: ZooRacing
Екипен пласман:818
Поени на тимот:0

Спонзори

Dassault Systems (A40) - 13 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Stephan Haider (Последна обнова: Јул 31 2017, 14:18:28)
========================= Master ========================
First win:
First pole:
First fastest lap:
First podium:
First points: Season 14 / Race 6 / Master -1 / Sakhir GP (Bahrain)
First race: Season 14 / Race 1 / Master -1 / Sepang GP (Malaysia)

0 Wins, 0 Podiums, 0 Poles, 0 F.Laps, 22 Points, 68 Races

========================== Pro ==========================
First win: Season 13 / Race 8 / Pro -1 / Barcelona GP (Spain)
First pole: Season 13 / Race 3 / Pro -1 / Laguna Seca GP (United States)
First fastest lap:
First podium: Season 11 / Race 16 / Pro -1 / Indianapolis (United States)
First points: Season 11 / Race 1 / Pro -1 / Buenos Aires (Argentina)
First race: Season 11 / Race 1 / Pro -1 / Buenos Aires (Argentina)

8 Wins, 28 Podiums, 5 Poles, 0 F.Laps, 441 Points, 398 Races

======================== Amateur ========================
First win:
First pole:
First fastest lap:
First podium:
First points: Season 7 / Race 13 / Amateur -28 / Paul Ricard (France)
First race: Season 4 / Race 1 / Amateur -3 / Adelaide (Australia)

3 Wins, 14 Podiums, 2 Poles, 0 F.Laps, 184 Points, 169 Races

========================= Rookie ========================
First win: Season 3 / Race 7 / Rookie -20 / Fiorano GP (Italy)
First pole: Season 3 / Rookie -20
First fastest lap: Season 9 / Race 14 / Rookie -28 / Buenos Aires (Argentina)
First podium: Season 3 / Race 1 / Rookie -20 / Interlagos GP (Brazil)
First points: Season 2 / Race 13 / Rookie -20 / Monte Carlo GP (Monaco)
First race: Season 2 / Race 10 / Rookie -20 / Barcelona GP (Spain)

21 Wins, 41 Podiums, 27 Poles, 8 F.Laps, 435 Points, 96 Races

=========================== All ==========================
32 Wins, 83 Podiums, 34 Poles, 10 F.Laps, 1082 Points, 733 Races

==================== Team Membership =====================
Season 02 Race xx - Season 04 Race 17 --> ZooRacing
Season 05 Race 01 - Season 06 Race 17 --> Next monday!
Season 07 Race 01 - Season 28 Race 08 --> ZooRacing
Season 28 Race 09 - Season 31 Race 09 --> Versant Racing