Профил на менаџерот: Manuchar Guntsadze

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Manuchar Guntsadze
Држава: Грузија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 30, 2010
Последна интеракција: Фев 8 2020, 12:36:44
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (379)
Освоени поени:0 (1015)
Победи:0 (55)
Подиуми:0 (96)
Пол-позиции:0 (46)
Најбрзи круга:0 (52)
Просечно поени/трка: - (2.68)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 7, 2011)
Достигнувања:

43% отклучени

(153/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Manuchar Guntsadze Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 19, Трка 7
Број на најавувања:4338
Време поминато на ГПРО:1148.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
74 R-131 5 6 7 3 1 68 8 8.5 QF 7495 Pipirelli $7.343.519 Задржи група
73 R-131 12 0 0 0 0 3 1 3 - 6979 Pipirelli $-12.570.726 Задржи група
66-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
65 A-85 39 0 0 0 0 0 0 - - 11777 Pipirelli $33.714.888 Пензиониран
64 A-85 20 0 0 0 0 1 11 0.09 R1 7038 Pipirelli $58.890.018 Задржи група
63 A-85 18 0 0 0 0 4 15 0.27 R1 5639 Pipirelli $75.637.654 Задржи група
62 R-193 1 10 12 7 8 125 14 8.93 R1 6073 Pipirelli $16.290.013 Промовиран
61 R-193 1 12 15 7 5 142 17 8.35 W 2784 Pipirelli $-13.832.002 Задржи група
60 R-193 11 0 2 1 0 19 4 4.75 - 9721 Pipirelli $-25.417.077 Задржи група
58-59 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
57 R-99 8 0 3 1 1 22 3 7.33 R2 10982 Pipirelli $26.741.134 Задржи група
56 R-99 18 0 0 0 0 0 2 0 - 8673 Pipirelli $-17.237.978 Задржи група
53-55 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 R-16 22 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $15.091.000 Задржи група
50-51 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 R-14 14 0 0 0 0 4 2 2 R1 - Pipirelli $-17.828.176 Задржи група
48 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 R-369 8 1 4 1 0 30 5 6 R1 - Pipirelli $13.894.706 Задржи група
46 R-369 19 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-6.726.223 Задржи група
45 R-301 25 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $14.309.276 Задржи група
44 R-301 25 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $-35.914.888 Задржи група
43 R-329 6 3 4 2 4 43 6 7.17 QF - Pipirelli $-33.592.924 Задржи група
42 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
41 A-55 17 0 1 0 1 13 8 1.62 R1 - Pipirelli $-19.905.094 Пензиониран
40 R-140 1 9 15 11 7 134 17 7.88 W 1568 Pipirelli $17.617.784 Промовиран
39 R-140 12 0 1 0 2 12 4 3 - - Pipirelli $-23.195.131 Задржи група
36-38 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
35 P-5 37 0 0 0 0 0 12 0 - - Pipirelli $-311.277 Спец пот
34 A-54 5 1 3 0 1 41 16 2.56 R2 - Pipirelli $10.159.715 Промовиран*
33 A-54 16 0 0 0 1 11 16 0.69 R1 - Pipirelli $14.007.757 Задржи група
32 A-54 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $17.806.836 Задржи група
31 A-54 9 0 3 1 0 29 16 1.81 SF - Pipirelli $12.624.009 Задржи група
30 A-54 13 0 0 0 0 13 16 0.81 R1 - Pipirelli $18.317.713 Задржи група
29 R-287 4 3 8 6 2 82 17 4.82 W 1162 Pipirelli $29.625.701 Промовиран*
28 R-287 6 3 3 1 4 42 17 2.47 QF ? Pipirelli $-14.192.499 Задржи група
27 A-17 20 0 0 0 0 7 17 0.41 - ? Pipirelli $-20.568.919 Испаднат
26 R-188 8 1 3 0 0 35 17 2.06 R2 2209 Pipirelli $2.169.373 Промовиран
25 R-188 35 0 0 0 0 0 7 0 R1 - Pipirelli $16.504.961 Задржи група
24 R-238 23 0 0 0 2 4 15 0.27 R1 - Pipirelli $-452.007 Задржи група
23 R-238 27 0 0 0 1 0 12 0 R2 - Pipirelli $-1.641.966 Задржи група
22 R-238 20 0 0 0 1 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $-18.751.800 Задржи група
21 R-238 5 3 5 2 6 48 16 3 R1 - Pipirelli $6.701.547 Задржи група
20 R-238 16 1 1 1 2 14 16 0.88 R2 - Pipirelli $-1.123.616 Задржи група
19 R-238 14 0 2 0 3 16 11 1.45 - - Pipirelli $-1.409.128 Задржи група