Профил на менаџерот: Jack Macaulay

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jack Macaulay
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 2, 2010
Последна интеракција: Денес во 12:23:10
Постови на форумот:113  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (408)
Освоени поени:0 (938)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (72)
Пол-позиции:0 (10)
Најбрзи круга:0 (27)
Просечно поени/трка: - (2.3)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(71/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jack Macaulay Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 19, Трка 7
Број на најавувања:4674
Време поминато на ГПРО:985 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 68
Позиција во сезоната:9
Пари: $??.???.???
Возач: William Moore (98)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Ogunjobi Racing
Екипен пласман:1693
Поени на тимот:0

Спонзори

Falcon (A68) - 21 трки
Dall (R101) - 17 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 A-68 7 0 1 1 0 31 17 1.82 QF 1188 Pipirelli $68.271.421 Задржи група
75 A-68 14 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1543 Pipirelli $52.240.425 Задржи група
74 R-101 2 3 15 3 4 132 17 7.76 SF 2421 Pipirelli $52.884.430 Промовиран
73 R-101 8 0 0 0 0 23 7 3.29 - 6856 Pipirelli $30.286.874 Задржи група
71-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
70 R-26 18 0 0 0 0 0 2 0 - 9386 Pipirelli $26.079.000 Задржи група
68-69 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
67 R-111 23 0 0 0 0 0 2 0 - 13453 Pipirelli $25.016.801 Задржи група
63-66 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
62 A-19 33 0 0 0 0 0 3 0 R1 9736 Pipirelli $58.825.645 Пензиониран
61 R-116 3 3 8 0 3 84 16 5.25 SF 5025 Pipirelli $54.347.046 Промовиран
60 A-70 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 2185 Pipirelli $-12.247.291 Испаднат
59 A-70 16 0 0 0 0 2 11 0.18 - 7084 Pipirelli $7.381.297 Задржи група
58 R-133 3 4 7 2 3 84 13 6.46 F 6830 Pipirelli $23.602.656 Промовиран
57 A-98 30 0 0 0 0 0 10 0 R1 7685 Pipirelli $-26.240.315 Пензиониран
56 R-192 2 3 14 1 5 118 16 7.38 SF 5070 Pipirelli $30.178.682 Промовиран
55 A-86 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 5131 Pipirelli $12.622.424 Испаднат
54 R-259 2 1 9 1 3 101 17 5.94 SF 3990 Pipirelli $43.573.851 Промовиран
53 R-256 6 0 3 0 0 57 13 4.38 - 7582 Pipirelli $8.730.896 Задржи група
51-52 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
50 R-310 20 0 0 0 0 0 5 0 - - Pipirelli $30.747.603 Задржи група
49 R-275 17 0 0 0 0 0 1 0 R1 - Pipirelli $17.252.000 Задржи група
48 R-390 7 0 1 0 0 45 16 2.81 R2 - Pipirelli $7.387.518 Задржи група
42-47 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
41 R-271 30 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $9.623.852 Задржи група
40 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
39 R-194 25 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $13.754.560 Задржи група
34-38 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
33 R-179 12 0 1 0 0 14 5 2.8 R2 - Pipirelli $-3.463.561 Задржи група
32 R-179 12 0 1 0 0 14 10 1.4 R1 - Pipirelli $893.763 Задржи група
31 R-179 8 1 2 0 0 26 15 1.73 R1 - Pipirelli $1.913.229 Задржи група
30 R-179 18 0 0 0 0 5 12 0.42 R1 - Pipirelli $2.560.126 Задржи група
29 R-235 32 0 0 0 1 0 1 0 R2 - Pipirelli $16.599.000 Задржи група
28 A-35 28 0 0 0 1 5 10 0.5 - - Pipirelli $-4.120.112 Испаднат
27 R-152 4 0 1 0 0 53 17 3.12 W 1731 Pipirelli $9.757.659 Промовиран
26 R-152 9 0 1 0 0 32 17 1.88 QF 1728 Pipirelli $4.459.930 Задржи група
25 R-152 9 0 3 2 0 41 14 2.93 SF - Pipirelli $-14.500.265 Задржи група
24 R-152 15 0 0 0 0 10 12 0.83 R2 - Pipirelli $2.253.240 Задржи група
23 R-152 14 0 1 0 0 12 7 1.71 R2 - Pipirelli $-15.943.734 Задржи група
22 R-152 13 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $1.533.458 Задржи група
21 R-152 11 1 2 0 2 20 17 1.18 R2 ? Pipirelli $2.442.818 Задржи група
20 R-152 23 0 0 0 4 0 17 0 R2 ? Pipirelli $497.745 Задржи група
19 R-152 22 0 0 0 1 0 11 0 - - Pipirelli $2.406.651 Задржи група