Профил на менаџерот: Richard Johnstone

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Richard Johnstone
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 10, 2007
Последна интеракција: Дек 13 2016, 15:35:55
Постови на форумот:20  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (703)
Освоени поени:0 (852)
Победи:0 (11)
Подиуми:0 (57)
Пол-позиции:0 (32)
Најбрзи круга:0 (16)
Просечно поени/трка: - (1.21)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 25, 2009)
Достигнувања:

18% отклучени

(65/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Richard Johnstone Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 7, Трка 2
Број на најавувања:6750
Време поминато на ГПРО:1446.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
50-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 A-103 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-12.828.841 Пензиониран
48 P-20 23 0 0 0 1 5 17 0.29 R1 ? Yokomama $-4.796.966 Испаднат
47 P-20 18 0 0 0 0 8 17 0.47 - ? Yokomama $43.068.945 Задржи група
46 A-78 3 2 4 11 1 61 17 3.59 SF 646 Pipirelli $83.164.600 Промовиран
45 A-78 4 0 4 3 0 55 16 3.44 R2 - Pipirelli $73.273.082 Задржи група
44 A-78 14 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 ? Pipirelli $87.449.257 Задржи група
43 A-78 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $34.289.483 Задржи група
42 P-25 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Avonn $2.881.911 Испаднат
41 P-25 27 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Yokomama $12.214.262 Задржи група
40 A-76 1 4 6 10 0 98 17 5.76 W 565 Pipirelli $80.060.560 Промовиран
39 A-76 6 1 2 0 0 37 15 2.47 F - Pipirelli $90.084.198 Задржи група
38 A-76 20 0 0 0 1 5 16 0.31 R1 - Pipirelli $84.696.685 Задржи група
37 A-76 24 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $26.880.696 Задржи група
36 P-9 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 384 Yokomama $392.511 Испаднат
35 A-26 3 1 5 0 0 62 15 4.13 R2 - Pipirelli $48.584.358 Промовиран
34 A-26 14 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 ? Pipirelli $71.949.225 Задржи група
33 A-26 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $58.089.749 Задржи група
32 A-26 24 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $6.666.897 Задржи група
31 A-26 16 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $40.097.874 Задржи група
30 A-26 19 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $31.683.260 Задржи група
29 A-26 25 0 0 0 1 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $31.036.771 Задржи група
28 A-26 8 0 0 0 0 19 17 1.12 R2 678 Pipirelli $23.792.045 Задржи група
27 A-26 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $8.044.002 Задржи група
26 A-26 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $2.103.065 Задржи група
25 P-12 29 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 328 Dunnolop $3.921.945 Испаднат
24 A-29 4 0 7 3 0 80 17 4.71 QF ? Pipirelli $81.732.030 Промовиран
23 A-29 14 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $44.838.568 Задржи група
22 A-29 6 0 2 5 0 44 17 2.59 SF 404 Pipirelli $35.932.573 Задржи група
21 A-29 12 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 572 Pipirelli $48.834.786 Задржи група
20 A-29 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 783 Pipirelli $34.792.459 Задржи група
19 A-29 10 1 3 0 0 28 17 1.65 SF 573 Pipirelli $15.740.611 Задржи група
18 A-29 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 689 Pipirelli $8.765.575 Задржи група
17 A-29 24 0 0 0 0 0 17 0 QF ? Pipirelli $28.367.615 Задржи група
16 A-29 13 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 519 blank $22.287.108 Задржи група
15 A-29 22 0 0 0 0 0 17 0 - 522 blank $3.979.536 Задржи група
14 A-29 18 0 0 0 1 2 16 0.12 - - blank $3.741.580 Задржи група
13 A-29 8 0 2 0 0 30 17 1.76 - ? blank $7.356.242 Задржи група
12 P-8 32 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $1.454.219 Испаднат
11 A-24 3 1 8 0 5 82 16 5.12 - - blank $29.770.661 Промовиран
10 R-9 13 0 1 0 5 17 17 1 - ? blank $1.663.623 Промовиран*
9 R-9 5 0 4 0 1 44 17 2.59 - ? blank $-6.289.073 Задржи група
8 R-9 5 1 6 0 0 58 16 3.62 - - blank $-9.269.625 Задржи група
7 R-9 14 0 0 0 0 3 16 0.19 - - blank $1.549.775 Задржи група