Профил на менаџерот: Norberto Marone

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Norberto Marone
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 7, 2010
Последна интеракција: Вчера во 01:09:17
Постови на форумот:6  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (678)
Освоени поени:8 (922)
Победи:0 (11)
Подиуми:0 (67)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (20)
Просечно поени/трка: 0.53 (1.36)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(71/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Norberto Marone Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 3
Број на најавувања:3806
Време поминато на ГПРО:779.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 10
Позиција во сезоната:16
Пари: $??.???.???
Возач: Roberto Labrachez (118)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Rebenque
Екипен пласман:159
Поени на тимот:284.6666

Спонзори

Citex (A10) - 18 трки
Cleenex (A10) - 15 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-10 32 0 0 0 0 0 17 0 QF 2341 Pipirelli $22.745.583 Задржи група
74 A-10 20 0 0 0 0 0 16 0 R1 3915 Pipirelli $36.340.237 Задржи група
73 A-10 19 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4682 Pipirelli $24.457.579 Задржи група
72 A-10 18 0 0 0 0 7 17 0.41 SF 1403 Pipirelli $36.606.982 Задржи група
71 A-10 21 0 0 0 0 0 17 0 R1 1926 Pipirelli $40.546.698 Задржи група
70 A-10 19 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4115 Pipirelli $62.488.974 Задржи група
69 A-10 6 0 3 3 0 45 16 2.81 QF 3919 Pipirelli $32.481.081 Задржи група
68 A-10 11 0 0 0 0 16 17 0.94 QF 1051 Pipirelli $35.882.960 Задржи група
67 A-10 15 0 1 0 0 17 17 1 R2 2168 Pipirelli $68.760.877 Задржи група
66 A-10 19 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1715 Pipirelli $74.282.095 Задржи група
65 A-10 12 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 3111 Pipirelli $47.115.186 Задржи група
64 A-10 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 2217 Pipirelli $61.317.246 Задржи група
63 A-10 13 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 2471 Pipirelli $86.670.905 Задржи група
62 A-10 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 1873 Pipirelli $78.207.320 Задржи група
61 A-10 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1823 Pipirelli $82.072.073 Задржи група
60 A-10 13 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 1630 Pipirelli $76.294.090 Задржи група
59 R-55 3 1 8 8 0 94 17 5.53 SF 3095 Pipirelli $41.837.163 Промовиран
58 A-28 27 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 4637 Pipirelli $-27.029.131 Испаднат
57 R-9 2 3 16 4 3 127 17 7.47 W 2643 Pipirelli $25.051.720 Промовиран
56 R-9 8 0 0 0 0 24 13 1.85 R1 7354 Pipirelli $22.296.115 Задржи група
55 R-9 7 0 3 0 3 42 14 3 QF 7218 Pipirelli $8.904.732 Задржи група
54 R-9 4 0 4 0 0 66 17 3.88 QF 3002 Pipirelli $16.213.765 Задржи група
53 R-9 12 0 0 0 0 9 15 0.6 R2 6781 Pipirelli $46.380.091 Задржи група
52 R-9 13 0 1 0 0 15 8 1.88 R2 - Pipirelli $9.629.758 Задржи група
51 R-9 11 0 3 0 1 23 12 1.92 QF - Pipirelli $787.185 Задржи група
50 R-9 7 1 2 0 0 38 17 2.24 SF ? Pipirelli $-10.540.581 Задржи група
49 A-29 37 0 0 0 0 0 11 0 - - Pipirelli $-15.392.489 Испаднат
48 R-374 4 0 3 0 1 50 15 3.33 R2 - Pipirelli $3.596.530 Промовиран*
47 R-374 10 1 3 0 1 35 11 3.18 QF - Pipirelli $-12.828.430 Задржи група
46 R-374 8 1 1 0 1 25 15 1.67 R1 - Pipirelli $-12.134.548 Задржи група
45 R-374 11 1 2 0 0 19 9 2.11 QF - Pipirelli $1.810.874 Задржи група
44 R-374 5 1 4 0 4 49 12 4.08 QF - Pipirelli $9.309.840 Задржи група
43 R-374 9 1 5 0 4 47 17 2.76 SF ? Pipirelli $9.617.697 Задржи група
42 R-374 10 0 1 0 0 18 16 1.12 SF - Pipirelli $3.875.452 Задржи група
41 R-374 14 0 0 0 1 2 12 0.17 QF - Pipirelli $5.031.544 Задржи група
40 R-374 11 0 0 0 0 18 15 1.2 QF - Pipirelli $2.763.729 Задржи група
39 A-105 35 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $13.843.821 Испаднат
38 R-339 2 1 7 0 1 70 17 4.12 W 2250 Pipirelli $12.239.351 Промовиран
37 R-339 14 0 0 0 0 8 15 0.53 QF - Pipirelli $-4.358.799 Задржи група
36 R-339 18 0 0 0 0 0 12 0 QF - Pipirelli $-19.339.052 Задржи група
35 R-339 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $186.117 Задржи група
34 R-339 16 0 0 0 0 6 15 0.4 QF - Pipirelli $5.341.470 Задржи група
33 R-339 16 0 0 0 0 1 10 0.1 R1 - Pipirelli $-11.531.776 Задржи група
32 R-339 19 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $1.213.082 Задржи група
22 R-179 26 0 0 0 0 0 3 0 - - Pipirelli $-34.857.268 Задржи група
21 R-179 11 0 1 0 0 12 11 1.09 R1 - Pipirelli $-3.994.004 Задржи група