Профил на менаџерот: Guillermo Rolle

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Guillermo Rolle
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 10, 2010
Последна интеракција: Дек 28 2018, 22:32:33
Постови на форумот:0  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (95)
Освоени поени:0 (308)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (27)
Пол-позиции:0 (8)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (3.24)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 15, 2013)
Достигнувања:

9% отклучени

(32/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Guillermo Rolle Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 13
Број на најавувања:936
Време поминато на ГПРО:223.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
69-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
68 A-56 38 0 0 0 0 0 4 0 R1 9808 Pipirelli $38.533.752 Пензиониран
67 R-178 2 2 13 2 0 102 16 6.38 F 4413 Pipirelli $29.361.366 Промовиран
66 R-178 8 0 0 0 0 29 16 1.81 QF 5034 Pipirelli $12.086.161 Задржи група
65 R-178 14 0 0 0 0 4 3 1.33 - 9771 Pipirelli $23.089.299 Задржи група
55-64 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
54 A-48 37 0 0 0 0 0 0 - - 14646 Pipirelli $26.729.458 Пензиониран
53 A-48 27 0 0 0 0 0 11 0 R1 8300 Pipirelli $32.055.458 Задржи група
52 R-168 3 2 9 3 1 96 15 6.4 F - Pipirelli $33.237.034 Промовиран
44-51 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
43 R-300 22 0 0 0 0 1 1 1 - - Pipirelli $21.127.640 Задржи група
39-42 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
38 R-140 9 1 2 3 0 35 17 2.06 R1 2484 Pipirelli $-16.852.378 Задржи група
37 R-399 12 0 0 0 0 3 5 0.6 - - Pipirelli $8.194.736 Задржи група