Профил на менаџерот: Vasilis Karapialis

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Vasilis Karapialis
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 14, 2010
Последна интеракција: Вчера во 22:51:00
Постови на форумот:76  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (490)
Освоени поени:0 (1083)
Победи:0 (34)
Подиуми:0 (84)
Пол-позиции:0 (17)
Најбрзи круга:0 (20)
Просечно поени/трка: - (2.21)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 6, 2010)
Достигнувања:

26% отклучени

(98/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Vasilis Karapialis Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 20, Трка 1
Број на најавувања:9786
Време поминато на ГПРО:1309.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 15
Позиција во сезоната:31
Пари: $?.???.???
Возач: Kevin Kuhn (110)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: OLYMPIACOS Superleague Formula
Екипен пласман:156
Поени на тимот:0

Спонзори

Orecla (R141) - 19 трки
SFK (R141) - 10 трки
Any-SMS (R141) - 1 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
88 A-15 16 0 1 0 1 9 17 0.53 R1 1246 Pipirelli $5.991.291 Задржи група
87 A-15 15 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 1805 Pipirelli $23.185.891 Задржи група
86 R-141 1 12 14 9 5 143 17 8.41 W 2433 Pipirelli $46.069.384 Промовиран
85 R-141 1 7 12 1 6 123 17 7.24 F 2785 Pipirelli $-13.404.829 Задржи група
84 R-141 6 2 2 0 0 56 17 3.29 SF 3064 Pipirelli $18.867.060 Задржи група
83 R-141 12 0 1 0 1 14 10 1.4 - 6251 Pipirelli $-14.059.842 Задржи група
63-82 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
62 R-93 14 0 0 0 0 11 8 1.38 R1 8031 Pipirelli $12.853.448 Задржи група
61 R-93 22 0 0 0 0 0 3 0 - 8653 Pipirelli $-2.161.263 Задржи група
47-60 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
46 R-273 22 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $16.954.000 Задржи група
45 A-78 21 0 0 0 0 5 3 1.67 R1 - Pipirelli $38.095.412 Пензиониран
44 A-78 6 0 4 0 1 31 16 1.94 QF - Pipirelli $65.352.668 Задржи група
43 A-78 7 1 4 0 0 36 17 2.12 R2 ? Pipirelli $37.557.335 Задржи група
42 A-78 7 0 2 0 1 29 15 1.93 R1 - Pipirelli $35.011.130 Задржи група
41 A-78 9 1 1 0 1 19 10 1.9 R1 - Pipirelli $60.313.311 Задржи група
40 A-78 16 0 1 0 0 12 16 0.75 R1 - Pipirelli $56.566.366 Задржи група
39 R-140 2 0 5 0 0 70 17 4.12 SF 1968 Pipirelli $60.853.460 Промовиран
38 R-140 18 0 0 0 0 2 13 0.15 R1 - Pipirelli $-28.480.534 Задржи група
37 A-8 26 0 0 0 0 0 4 0 R2 - Pipirelli $-21.220.911 Пензиониран
36 P-15 25 0 1 0 0 6 13 0.46 R2 - Yokomama $-5.641.024 Испаднат
35 P-15 24 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Yokomama $21.777.679 Задржи група
34 P-15 21 0 1 0 0 9 15 0.6 R1 - Yokomama $22.203.922 Задржи група
33 A-65 4 3 6 0 3 48 17 2.82 R1 773 Pipirelli $15.123.868 Промовиран
32 P-4 32 0 0 0 0 1 11 0.09 R1 - Yokomama $-131.466 Испаднат
31 P-4 15 0 1 0 0 18 15 1.2 R1 - Yokomama $27.942.694 Задржи група
30 P-4 21 0 0 0 0 9 17 0.53 - ? Yokomama $16.744.942 Задржи група
29 A-10 1 4 8 4 0 98 17 5.76 W ? Pipirelli $83.868.028 Промовиран
28 A-10 15 0 0 0 0 10 16 0.62 R1 - Pipirelli $41.044.823 Задржи група
27 A-10 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 976 Pipirelli $10.035.824 Задржи група
26 A-10 17 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 930 Pipirelli $28.506.308 Задржи група
25 R-19 6 0 2 2 1 55 17 3.24 SF 1992 Pipirelli $54.689.966 Промовиран*
24 R-19 4 1 5 0 0 52 17 3.06 SF 1508 Pipirelli $-15.101.073 Задржи група
23 R-19 11 0 0 0 0 21 17 1.24 R1 1619 Pipirelli $11.346.673 Задржи група
22 R-19 2 3 8 1 0 83 17 4.88 F 1499 Pipirelli $-21.701.956 Задржи група
21 R-19 8 0 1 0 0 27 17 1.59 R2 1679 Pipirelli $-13.794.421 Задржи група
20 R-19 5 0 3 0 0 67 17 3.94 QF 1617 Pipirelli $-22.061.579 Задржи група