Профил на менаџерот: Paul Boutet

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Paul Boutet
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 2, 2010
Последна интеракција: Сеп 30 2014, 09:04:28
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (123)
Освоени поени:0 (167)
Победи:0 (1)
Подиуми:0 (12)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: - (1.36)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

7% отклучени

(24/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Paul Boutet Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 20, Трка 5
Број на најавувања:963
Време поминато на ГПРО:191.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
44-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
43 R-27 13 0 0 0 0 8 5 1.6 R2 - Pipirelli $-4.924.262 Задржи група
42 R-27 15 0 1 0 0 9 10 0.9 R1 - Pipirelli $4.652.086 Задржи група
41 R-27 22 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $10.075.994 Задржи група
27-40 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
26 A-10 22 0 0 0 1 3 9 0.33 R1 - Pipirelli $-41.081.687 Пензиониран
25 A-10 10 0 1 0 0 28 16 1.75 R2 - Pipirelli $8.908.962 Задржи група
24 A-10 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $7.619.516 Задржи група
23 A-10 22 0 0 0 0 4 17 0.24 QF ? Pipirelli $8.796.418 Задржи група
22 A-10 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $10.152.761 Задржи група
21 R-19 5 1 7 3 1 71 17 4.18 SF 1572 Pipirelli $8.671.488 Промовиран*
20 R-19 8 0 3 0 1 41 13 3.15 - - Pipirelli $804.360 Задржи група