Профил на менаџерот: Deepak Kar

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Deepak Kar
Држава: Индија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 3, 2010
Последна интеракција: Денес во 05:15:40
Постови на форумот:867  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (946)
Освоени поени:28 (1832)
Победи:0 (62)
Подиуми:1 (162)
Пол-позиции:0 (54)
Најбрзи круга:0 (16)
Просечно поени/трка: 1.75 (1.94)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 8, 2012)
Достигнувања:

38% отклучени

(137/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Deepak Kar Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 20, Трка 5
Број на најавувања:16983
Време поминато на ГПРО:4448.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 16
Позиција во сезоната:7
Пари: $??.???.???
Возач: Christopher Chiesa (110)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:18
Гуми: Pipirelli
Име на тим: ..::Pole to Pole Racing::..
Екипен пласман:223
Поени на тимот:272.8665

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Deepak Kar (Последна обнова: Мај 10 2013, 22:48:47)
Learning and enjoying at each levels...

PS: All thanks to my mentor/teacher Eduardo Sanchez Carenzo. :)