Профил на менаџерот: Ari Rautamies

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Ari Rautamies
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 4, 2010
Последна интеракција: Денес во 19:01:43
Постови на форумот:47  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (949)
Освоени поени:0 (1595)
Победи:0 (45)
Подиуми:0 (142)
Пол-позиции:0 (82)
Најбрзи круга:0 (39)
Просечно поени/трка: - (1.68)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

44% отклучени

(157/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ari Rautamies Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 21, Трка 4
Број на најавувања:27337
Време поминато на ГПРО:8947 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Разведен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 1
Позиција во сезоната:2
Пари: $???.???.???
Возач: Lucas Barrichello (153)
Технички Директор: Nicolo Dallara (82)
Екипа во целост:37
Гуми: blank
Име на тим: FinnGproDrivers
Екипен пласман:228
Поени на тимот:0

Спонзори

Chanels (P16) - 20 трки
Copa Airways (P16) - 22 трки
Emersen Electric (A72) - 20 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 P-16 3 2 6 0 1 53 17 3.12 R2 1017 Badyear $119.207.232 Промовиран
75 P-16 4 1 5 0 1 59 17 3.47 R2 781 Badyear $106.139.454 Задржи група
74 A-72 1 4 12 7 4 112 17 6.59 W 703 Pipirelli $110.893.509 Промовиран
73 A-72 12 0 1 0 1 16 17 0.94 R1 1638 Pipirelli $95.492.861 Задржи група
72 A-72 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1759 Pipirelli $80.879.256 Задржи група
71 A-72 28 0 0 0 0 0 17 0 - 3674 Pipirelli $23.113.125 Задржи група
70 A-72 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1866 Pipirelli $12.016.414 Задржи група
69 P-1 39 0 0 0 0 0 17 0 - 715 Yokomama $12.850.711 Испаднат
68 M-5 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2625 Dunnolop $7.518.843 Испаднат
67 M-5 17 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 565 Yokomama $13.096.511 Задржи група
66 M-5 14 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 1315 Yokomama $39.476.580 Задржи група
65 M-5 22 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 83 Contimental $44.503.257 Задржи група
64 M-5 18 0 1 0 0 13 17 0.76 QF 167 Yokomama $70.417.476 Задржи група
63 M-5 7 1 3 0 0 35 17 2.06 F 36 Yokomama $89.932.987 Задржи група
62 M-5 18 0 0 0 0 11 17 0.65 QF 62 Yokomama $85.173.814 Задржи група
61 P-22 1 3 7 7 1 86 17 5.06 W 105 Yokomama $84.622.567 Промовиран
60 P-22 8 0 2 2 1 32 17 1.88 SF 297 Yokomama $42.922.032 Задржи група
59 P-22 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1073 Yokomama $38.759.608 Задржи група
58 P-22 18 1 1 1 1 13 17 0.76 - 320 Yokomama $24.295.773 Задржи група
57 M-1 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 629 Yokomama $16.123.835 Испаднат
56 M-1 25 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 62 Dunnolop $4.607.464 Задржи група
55 M-1 18 0 0 0 1 7 17 0.41 R2 196 Contimental $38.710.273 Задржи група
54 P-4 2 3 8 4 1 68 17 4 F 121 Dunnolop $46.103.123 Промовиран
53 P-4 19 0 0 0 0 6 17 0.35 SF 188 Avonn $66.960.452 Задржи група
52 P-4 15 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Avonn $76.729.991 Задржи група
51 A-96 3 2 10 7 0 74 17 4.35 SF ? Pipirelli $112.438.541 Промовиран
50 A-96 6 0 2 0 0 38 17 2.24 R1 857 Pipirelli $91.952.897 Задржи група
49 A-96 14 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $103.287.890 Задржи група
48 R-138 4 3 7 2 0 80 17 4.71 SF 1779 Pipirelli $46.416.667 Промовиран
47 R-138 4 1 4 0 0 48 17 2.82 R1 ? Pipirelli $-20.415.279 Задржи група
46 M-3 30 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Dunnolop $171.527 Спец пот
45 M-3 11 0 2 0 1 14 17 0.82 R2 ? Contimental $21.043.149 Задржи група
44 P-9 2 3 8 6 5 75 17 4.41 QF ? Dunnolop $45.238.669 Промовиран
43 P-9 10 0 1 0 0 17 17 1 R2 263 Avonn $47.357.355 Задржи група
42 P-9 11 1 2 0 0 20 17 1.18 R2 ? Avonn $33.853.556 Задржи група
41 M-5 40 0 0 0 0 0 17 0 - ? Avonn $30.356.373 Испаднат
40 M-5 22 0 0 0 1 7 17 0.41 R2 114 Dunnolop $22.701.403 Задржи група
39 M-5 23 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 70 Avonn $19.765.215 Задржи група
38 M-5 18 0 1 0 1 8 17 0.47 QF 92 Dunnolop $33.869.299 Задржи група
37 P-2 3 2 6 3 2 75 17 4.41 SF 142 Yokomama $55.636.566 Промовиран
36 P-2 12 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 185 Yokomama $25.597.657 Задржи група
35 P-2 20 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Yokomama $10.549.058 Задржи група
34 P-2 21 0 1 0 1 12 17 0.71 R1 ? Yokomama $8.951.929 Задржи група
33 P-2 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 241 Yokomama $19.557.719 Задржи група
32 M-3 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Yokomama $2.042.407 Испаднат
31 P-3 1 4 10 4 4 89 17 5.24 SF ? Badyear $40.289.310 Промовиран
30 P-3 13 0 0 0 2 9 17 0.53 R1 ? Yokomama $43.877.837 Задржи група
29 A-5 4 2 8 10 6 74 17 4.35 SF ? Pipirelli $72.705.732 Промовиран
28 A-5 7 0 3 1 0 30 17 1.76 R1 697 Pipirelli $62.249.005 Задржи група
27 A-5 13 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 884 Pipirelli $35.799.605 Задржи група
26 P-16 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 354 Dunnolop $21.380.445 Испаднат
25 A-57 1 5 11 12 1 108 17 6.35 F 308 Pipirelli $87.158.602 Промовиран
24 A-57 8 1 4 1 0 41 17 2.41 R2 ? Pipirelli $37.423.471 Задржи група
23 A-57 19 0 0 1 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $18.578.483 Задржи група
22 R-187 2 6 12 14 3 111 17 6.53 F ? Pipirelli $24.670.461 Промовиран
21 R-187 6 0 1 0 0 41 14 2.93 - - Pipirelli $-27.445.885 Задржи група