Профил на менаџерот: Marjo Rautamies

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Force India - Test Car
Име:Marjo Rautamies
Држава: Финска
Пол:Женски
Се приклучи:Авг 9, 2010
Последна интеракција: Авг 30 2015, 07:42:41
Постови на форумот:14  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (473)
Освоени поени:0 (874)
Победи:0 (20)
Подиуми:0 (76)
Пол-позиции:0 (47)
Најбрзи круга:0 (26)
Просечно поени/трка: - (1.85)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

31% отклучени

(109/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marjo Rautamies Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 21, Трка 5
Број на најавувања:6258
Време поминато на ГПРО:1123.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
50-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 A-73 31 0 0 0 0 0 1 0 R1 - Pipirelli $9.887.153 Пензиониран
48 A-73 16 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $37.338.022 Задржи група
47 A-73 19 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $13.452.485 Задржи група
46 P-13 27 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 315 Avonn $8.339.739 Испаднат
45 P-13 11 0 2 0 4 16 17 0.94 R2 ? Contimental $10.102.148 Задржи група
44 P-13 8 2 2 1 1 20 17 1.18 R2 317 Avonn $30.734.401 Задржи група
43 P-13 4 1 7 2 1 77 17 4.53 QF 75 Avonn $47.719.658 Задржи група
42 P-13 11 1 2 0 0 18 17 1.06 R1 ? Avonn $57.635.502 Задржи група
41 P-13 13 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 286 Avonn $83.237.607 Задржи група
40 A-64 2 3 9 8 3 98 17 5.76 W ? Pipirelli $87.387.676 Промовиран
39 A-64 9 0 2 0 0 28 17 1.65 F 728 Pipirelli $49.557.017 Задржи група
38 A-64 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $39.740.869 Задржи група
37 R-274 4 2 7 5 0 77 17 4.53 F ? Pipirelli $58.428.389 Промовиран
36 R-274 6 0 3 0 2 45 17 2.65 QF 2177 Pipirelli $-22.486.079 Задржи група
35 M-4 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 81 Dunnolop $-7.285.679 Спец пот
34 P-16 3 0 3 2 5 51 17 3 QF 99 Dunnolop $15.472.451 Промовиран
33 P-16 8 3 3 0 1 30 17 1.76 R2 117 Dunnolop $16.326.177 Задржи група
32 P-16 9 0 3 1 1 25 17 1.47 R1 ? Yokomama $21.020.784 Задржи група
31 P-16 7 1 3 0 3 32 17 1.88 R2 153 Yokomama $30.684.916 Задржи група
30 P-16 14 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 ? Yokomama $18.826.893 Задржи група
29 P-16 16 1 1 1 0 10 17 0.59 QF ? Yokomama $13.798.567 Задржи група
28 P-16 13 0 2 0 0 14 17 0.82 R2 ? Dunnolop $27.938.738 Задржи група
27 P-16 23 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 256 Dunnolop $14.165.216 Задржи група
26 P-16 23 0 0 0 0 3 17 0.18 - ? Dunnolop $26.956.465 Задржи група
25 A-24 2 2 9 7 0 89 17 5.24 SF 298 Pipirelli $69.667.655 Промовиран
24 A-24 6 1 3 1 2 39 17 2.29 SF ? Pipirelli $50.677.948 Задржи група
23 A-24 9 0 1 2 1 23 17 1.35 R1 ? Pipirelli $24.235.380 Задржи група
22 R-183 2 3 10 17 2 99 17 5.82 R1 ? Pipirelli $15.657.593 Промовиран
21 R-183 9 0 2 0 0 33 13 2.54 - - Pipirelli $-22.064.578 Задржи група