Профил на менаџерот: Leonardo Lopez

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Red Arrow 2010
Име:Leonardo Lopez
Држава: Уругвај
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 13, 2010
Последна интеракција: Фев 9 2015, 15:37:26
Постови на форумот:6  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (125)
Освоени поени:0 (298)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (22)
Пол-позиции:0 (10)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: - (2.38)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 5, 2011)
Достигнувања:

9% отклучени

(31/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Leonardo Lopez Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 21, Трка 7
Број на најавувања:392
Време поминато на ГПРО:140 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
46-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 R-24 20 0 0 0 0 2 7 0.29 - - Pipirelli $24.035.682 Задржи група
30-44 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
29 A-54 28 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $3.621.258 Испаднат
28 R-63 1 4 10 6 0 98 16 6.12 QF - Pipirelli $28.175.464 Промовиран
27 R-63 7 0 1 0 0 35 17 2.06 R1 1649 Pipirelli $-9.692.276 Задржи група
26 A-10 35 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $8.466.193 Испаднат
25 A-10 7 0 3 1 0 33 12 2.75 SF - Pipirelli $10.409.856 Задржи група
24 A-10 24 0 0 0 0 3 14 0.21 R2 - Pipirelli $17.636.472 Задржи група
23 A-10 23 0 0 0 0 3 12 0.25 R1 - Pipirelli $19.034.321 Задржи група
22 R-251 4 2 6 3 0 79 17 4.65 F 1249 Pipirelli $24.742.081 Промовиран
21 R-251 8 0 2 0 1 36 11 3.27 - - Pipirelli $-5.181.205 Задржи група