Профил на менаџерот: Sergio Fanelli

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Sergio Fanelli
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 28, 2010
Последна интеракција: Денес во 19:33:23
Постови на форумот:20  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (977)
Освоени поени:13 (1371)
Победи:1 (30)
Подиуми:1 (118)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (30)
Просечно поени/трка: 3.25 (1.4)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

28% отклучени

(98/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sergio Fanelli Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 21, Трка 13
Број на најавувања:26213
Време поминато на ГПРО:5304.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 88
Позиција во сезоната:5
Пари: $???.???.???
Возач: Clemente Ghinzani (104)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:33
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Moet & Chandler (P6) - 18 трки
American Press (P6) - 15 трки
VECA Impatiance (P6) - 9 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
78 A-88 12 0 0 0 0 17 17 1 SF 4710 Pipirelli $85.727.014 Задржи група
77 P-6 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 3038 Yokomama $32.425.987 Испаднат
76 P-6 20 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 6157 Avonn $77.569.449 Задржи група
75 P-6 9 0 1 0 0 24 17 1.41 R1 234 Yokomama $59.936.595 Задржи група
74 P-6 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 414 Yokomama $82.209.638 Задржи група
73 P-6 14 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 483 Yokomama $88.905.445 Задржи група
72 A-25 2 0 11 0 0 96 17 5.65 F 732 Pipirelli $125.793.180 Промовиран
71 A-25 12 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 1500 Pipirelli $112.397.098 Задржи група
70 A-25 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1503 Pipirelli $138.054.158 Задржи група
69 A-25 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1807 Pipirelli $105.882.596 Задржи група
68 A-25 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 3747 Pipirelli $83.785.818 Задржи група
67 P-13 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 2247 Pipirelli $37.012.556 Испаднат
66 P-13 21 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 291 Yokomama $16.481.897 Задржи група
65 P-13 18 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 255 Yokomama $22.506.514 Задржи група
64 P-13 17 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 443 Yokomama $46.276.034 Задржи група
63 P-13 4 2 5 1 0 59 17 3.47 QF 309 Yokomama $48.511.788 Задржи група
62 P-13 13 1 1 0 0 15 17 0.88 R2 372 Yokomama $38.467.377 Задржи група
61 P-13 10 1 2 0 1 16 17 0.94 R1 385 Yokomama $55.646.407 Задржи група
60 P-13 20 0 1 0 0 8 17 0.47 - 4803 Yokomama $32.429.201 Задржи група
59 P-13 18 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 298 Dunnolop $34.560.844 Задржи група
58 P-13 16 0 0 0 1 8 17 0.47 R2 288 Dunnolop $26.833.234 Задржи група
57 M-2 29 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 115 Dunnolop $34.656.306 Испаднат
56 P-24 3 3 7 0 0 84 17 4.94 QF 63 Dunnolop $57.509.414 Промовиран
55 P-24 9 0 3 0 0 30 17 1.76 R1 339 Yokomama $61.071.350 Задржи група
54 P-24 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 2979 Yokomama $43.032.586 Задржи група
53 P-24 15 0 2 1 0 16 17 0.94 R1 891 Avonn $55.708.562 Задржи група
52 P-24 5 1 4 0 1 49 17 2.88 R1 ? Contimental $33.237.814 Задржи група
51 P-24 17 0 1 0 0 10 17 0.59 R2 ? Avonn $37.536.118 Задржи група
50 P-24 8 1 4 0 0 28 17 1.65 R2 ? Dunnolop $52.271.339 Задржи група
49 P-24 13 0 0 0 1 11 17 0.65 R2 318 Dunnolop $50.167.799 Задржи група
48 P-24 7 0 1 0 0 28 17 1.65 QF ? Dunnolop $51.909.365 Задржи група
47 P-24 15 0 2 0 1 15 17 0.88 R1 262 Yokomama $50.492.837 Задржи група
46 A-53 3 1 7 0 0 78 17 4.59 QF 398 Pipirelli $71.081.633 Промовиран
45 A-53 10 0 2 0 0 19 17 1.12 R2 ? Pipirelli $50.658.969 Задржи група
44 P-2 39 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $35.631.294 Испаднат
43 M-1 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Avonn $13.930.967 Испаднат
42 P-25 1 4 9 5 4 91 17 5.35 QF ? Avonn $51.200.574 Промовиран
41 P-25 9 0 2 0 0 19 17 1.12 SF ? Avonn $45.283.894 Задржи група
40 A-61 1 8 12 5 10 119 17 7 QF ? Pipirelli $61.012.949 Промовиран
39 A-61 11 0 1 0 2 13 17 0.76 QF 1130 Pipirelli $57.934.032 Задржи група
38 P-1 39 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $33.011.478 Испаднат
37 M-2 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $14.015.920 Испаднат
36 P-4 3 0 4 1 0 60 17 3.53 QF 88 Yokomama $51.988.057 Промовиран
35 P-4 14 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 ? Dunnolop $36.950.425 Задржи група
34 P-4 10 0 2 0 1 19 17 1.12 R1 ? Yokomama $39.467.579 Задржи група
33 P-4 17 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 303 Yokomama $39.472.799 Задржи група
32 A-37 4 2 7 2 6 71 17 4.18 SF ? Pipirelli $46.361.608 Промовиран
31 A-37 11 0 1 0 1 17 17 1 R1 ? Pipirelli $30.514.066 Задржи група
30 A-37 18 0 1 0 0 12 17 0.71 QF ? Pipirelli $25.854.538 Задржи група
29 A-37 21 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 735 Pipirelli $30.719.028 Задржи група
28 P-1 35 0 0 0 0 0 17 0 R2 249 Badyear $24.513.923 Испаднат
27 A-17 3 1 5 3 0 67 17 3.94 R1 374 Pipirelli $67.120.218 Промовиран
26 A-17 8 0 1 0 0 26 17 1.53 R1 ? Pipirelli $49.266.611 Задржи група
25 A-17 14 0 2 0 0 13 17 0.76 R1 674 Pipirelli $31.856.802 Задржи група
24 R-60 2 4 11 0 1 84 17 4.94 F ? Pipirelli $51.056.149 Промовиран
23 R-60 16 0 0 0 0 12 16 0.75 R1 - Pipirelli $-11.515.332 Задржи група
22 R-60 16 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $3.104.692 Задржи група
21 R-60 26 0 0 0 0 0 5 0 - - Pipirelli $35.294.155 Задржи група