Профил на менаџерот: Daniel Marinkovic

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Daniel Marinkovic
Држава: Хрватска
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 30, 2010
Последна интеракција: Денес во 15:04:56
Постови на форумот:32  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (74)
Освоени поени:53 (282)
Победи:0 (13)
Подиуми:3 (25)
Пол-позиции:0 (16)
Најбрзи круга:0 (13)
Просечно поени/трка: 3.79 (3.81)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

21% отклучени

(74/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Daniel Marinkovic Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 21, Трка 11
Број на најавувања:847
Време поминато на ГПРО:326.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 85
Позиција во сезоната:4
Пари: $??.???.???
Возач: Domenico Proetto (137)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: ***CROATIA-RACING-TEAM***
Екипен пласман:360
Поени на тимот:158.0668

Спонзори

Simano (A85) - 13 трки
Merrill Lunch (R178) - 4 трки
SSPS (R178) - 40 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Daniel Marinkovic (Последна обнова: Јан 1 2020, 18:46:33)
Somebody once told me
the world is gonna roll me