Профил на менаџерот: Jaska Laakkonen

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jaska Laakkonen
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 15, 2010
Последна интеракција: Мар 3 2017, 14:14:22
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (292)
Освоени поени:0 (589)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (30)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (2.02)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(35/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jaska Laakkonen Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 21, Трка 16
Број на најавувања:869
Време поминато на ГПРО:171.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
58-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
57 R-9 8 0 0 0 0 32 12 2.67 R2 7377 Pipirelli $19.858.525 Задржи група
56 R-9 6 0 0 0 0 37 17 2.18 QF 3661 Pipirelli $-1.887.553 Задржи група
47-55 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
46 R-228 8 0 0 0 0 25 12 2.08 - - Pipirelli $-4.479.520 Задржи група
44-45 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
43 R-314 14 0 1 0 0 15 5 3 R2 - Pipirelli $-41.704.686 Задржи група
42 R-314 7 0 4 0 1 45 11 4.09 QF - Pipirelli $-2.560.929 Задржи група
37-41 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
36 R-366 27 0 0 0 0 0 10 0 R1 - Pipirelli $-10.165.822 Задржи група
35 A-22 40 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $-10.005.116 Испаднат
34 R-244 6 2 3 1 0 50 17 2.94 SF ? Pipirelli $3.491.200 Промовиран*
33 R-244 14 0 1 0 0 10 16 0.62 R1 - Pipirelli $2.066.487 Задржи група
32 R-244 4 1 5 0 0 67 17 3.94 QF 1336 Pipirelli $-13.798.338 Задржи група
31 R-244 13 0 0 0 0 19 16 1.19 QF - Pipirelli $-15.934.045 Задржи група
30 R-244 4 4 5 0 4 74 16 4.62 SF - Pipirelli $-7.123.496 Задржи група
29 R-244 11 1 1 0 1 22 17 1.29 QF 2177 Pipirelli $-13.260.837 Задржи група
28 R-244 5 0 1 0 0 56 17 3.29 W 1455 Pipirelli $-918.693 Задржи група
27 R-244 9 0 1 1 0 31 17 1.82 QF 1923 Pipirelli $58.321 Задржи група
26 A-54 39 0 0 0 0 0 17 0 - 2058 Pipirelli $-3.679.028 Испаднат
25 R-121 6 1 2 0 0 42 17 2.47 R2 1928 Pipirelli $16.477.146 Промовиран
24 R-121 11 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 1942 Pipirelli $-2.748.315 Задржи група
23 R-121 6 0 4 0 1 36 17 2.12 QF ? Pipirelli $6.317.232 Задржи група
22 R-121 13 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $-18.181.725 Задржи група
21 R-121 23 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $8.285.732 Задржи група