Профил на менаџерот: Roman Maksimenkov

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Roman Maksimenkov
Држава: Руска Федерација
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 27, 2010
Последна интеракција: Јул 11 2020, 08:04:14
Постови на форумот:81  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (935)
Освоени поени:0 (1570)
Победи:0 (41)
Подиуми:0 (122)
Пол-позиции:0 (34)
Најбрзи круга:0 (80)
Просечно поени/трка: - (1.68)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 3, 2010)
Достигнувања:

46% отклучени

(163/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Roman Maksimenkov Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:maksik_r

Основни информации

Прво ГП: Сезона 22, Трка 1
Број на најавувања:13043
Време поминато на ГПРО:3533.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 3
Позиција во сезоната:35
Пари: $??.???.???
Возач: Andrea Alboreto (157)
Технички Директор: Giancarlo Nenci (94)
Екипа во целост:43
Гуми: blank
Име на тим: Maximum Overdrive
Екипен пласман:5
Поени на тимот:0

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 M-3 15 1 1 0 1 12 17 0.71 R1 100 Dunnolop $9.555.697 Задржи група
75 M-3 12 0 1 0 2 16 17 0.94 R2 92 Dunnolop $27.178.990 Задржи група
74 M-3 23 0 0 0 1 10 17 0.59 QF 56 Dunnolop $31.792.396 Задржи група
73 M-3 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 66 Dunnolop $13.915.521 Задржи група
72 P-25 1 6 13 5 4 122 17 7.18 W 746 Dunnolop $32.595.482 Промовиран
71 P-25 7 0 1 0 1 35 17 2.06 QF 180 Dunnolop $42.694.494 Задржи група
70 P-25 14 0 0 0 0 14 17 0.82 SF 200 Dunnolop $16.173.827 Задржи група
69 P-25 4 1 2 0 0 41 17 2.41 SF 192 Dunnolop $24.378.896 Задржи група
68 P-25 7 0 0 0 1 29 17 1.71 QF 1368 Dunnolop $32.135.767 Задржи група
67 P-25 9 0 2 0 2 28 17 1.65 SF 354 Dunnolop $44.686.311 Задржи група
66 P-25 15 0 0 0 0 12 17 0.71 SF 355 Dunnolop $31.281.154 Задржи група
65 P-25 6 0 3 0 1 47 17 2.76 SF 164 Dunnolop $35.462.556 Задржи група
64 P-25 7 0 3 0 1 34 17 2 R2 211 Dunnolop $36.167.037 Задржи група
63 P-25 19 0 1 0 0 9 17 0.53 - 422 Yokomama $13.613.604 Задржи група
62 P-25 13 0 2 0 0 13 17 0.76 R1 282 Dunnolop $5.540.095 Задржи група
61 P-25 9 0 2 0 0 28 17 1.65 R1 238 Dunnolop $25.451.131 Задржи група
60 P-25 11 0 1 0 0 20 17 1.18 R2 234 Dunnolop $22.438.732 Задржи група
59 P-25 21 0 0 0 1 6 17 0.35 R1 301 Dunnolop $5.760.153 Задржи група
58 M-5 32 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 208 Dunnolop $14.413.122 Испаднат
57 M-5 11 0 2 0 0 19 17 1.12 R1 72 Michelini $7.635.442 Задржи група
56 M-5 21 0 0 0 1 9 17 0.53 R1 54 Dunnolop $31.157.717 Задржи група
55 M-5 16 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 90 Contimental $25.128.192 Задржи група
54 P-17 2 7 10 3 8 110 17 6.47 W 67 Dunnolop $58.963.604 Промовиран
53 P-17 17 0 0 0 1 10 17 0.59 - 277 Avonn $23.295.842 Задржи група
52 P-17 14 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 165 Avonn $6.916.904 Задржи група
51 A-61 1 7 14 0 8 121 17 7.12 W 312 Pipirelli $23.444.613 Промовиран
50 A-61 8 0 2 0 1 37 17 2.18 QF 400 Pipirelli $9.932.765 Задржи група
49 P-12 31 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Avonn $1.457.264 Испаднат
48 P-12 22 0 1 0 0 6 17 0.35 QF ? Avonn $1.351.586 Задржи група
47 P-12 4 0 3 0 0 48 17 2.82 QF ? Avonn $41.934.007 Задржи група
46 P-12 6 0 2 0 0 34 17 2 R2 ? Avonn $49.862.695 Задржи група
45 P-12 10 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 ? Avonn $16.791.498 Задржи група
44 P-12 10 0 1 0 0 22 17 1.29 QF ? Avonn $18.576.664 Задржи група
43 P-12 19 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 ? Avonn $18.614.649 Задржи група
42 P-12 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Avonn $5.507.192 Задржи група
41 M-4 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 127 Avonn $2.238.041 Испаднат
40 M-4 17 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 69 Avonn $14.568.047 Задржи група
39 M-4 20 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 71 Avonn $6.038.072 Задржи група
38 Elite 29 0 0 0 1 0 17 0 R1 ? Dunnolop $-993.437 Испаднат
37 Elite 26 0 0 0 1 0 17 0 R1 ? Dunnolop $21.550.766 Задржи група
36 Elite 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 28 Dunnolop $17.027.669 Задржи група
35 Elite 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 10 Dunnolop $14.528.827 Задржи група
34 Elite 19 0 0 0 1 4 17 0.24 R1 32 Dunnolop $24.537.105 Задржи група
33 M-3 1 8 12 6 11 121 17 7.12 SF 17 Dunnolop $39.117.916 Промовиран
32 M-3 8 0 1 0 2 22 17 1.29 R2 48 Dunnolop $33.993.826 Задржи група
31 M-3 9 1 1 0 3 22 17 1.29 R1 38 Badyear $31.836.880 Задржи група
30 M-3 6 2 2 0 2 24 17 1.41 SF 52 Badyear $23.621.420 Задржи група
29 M-3 6 1 2 2 1 32 17 1.88 R1 47 Badyear $36.526.749 Задржи група
28 P-4 1 3 9 10 6 87 17 5.12 W 95 Dunnolop $45.196.360 Промовиран
27 P-4 6 0 1 3 3 27 17 1.59 R1 172 Dunnolop $22.933.926 Задржи група
26 P-4 5 0 3 0 2 29 17 1.71 SF 146 Dunnolop $24.198.876 Задржи група
25 P-4 15 0 1 0 1 13 17 0.76 R1 176 Dunnolop $16.814.058 Задржи група
24 A-4 2 3 10 2 10 99 17 5.82 W 251 Pipirelli $31.362.716 Промовиран
23 A-4 8 1 2 0 2 37 17 2.18 R2 401 Pipirelli $15.562.939 Задржи група
22 R-182 2 0 7 3 0 81 17 4.76 SF 1178 Pipirelli $10.273.090 Промовиран