Профил на менаџерот: Djordje Nikolic

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Djordje Nikolic
Држава: Србија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 27, 2010
Последна интеракција: Фев 26 2020, 12:26:26
Постови на форумот:237  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (403)
Освоени поени:9 (814)
Победи:0 (32)
Подиуми:1 (67)
Пол-позиции:0 (26)
Најбрзи круга:0 (20)
Просечно поени/трка: 0.64 (2.02)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 10, 2012)
Достигнувања:

29% отклучени

(103/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Djordje Nikolic Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:georgewesker97

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 2
Број на најавувања:7136
Време поминато на ГПРО:1309.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 19
Позиција во сезоната:14
Пари: $???.???.???
Возач: Clay Allemann (114)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: B L i T Z GP
Екипен пласман:123
Поени на тимот:310.4659

Спонзори

SSPS (R184) - 11 трки
Van Boommel (R184) - 10 трки
Smirkoff (R184) - 37 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 R-184 1 15 16 16 15 158 16 9.88 W 4265 Pipirelli $76.287.082 Промовиран
72 R-184 6 3 4 0 3 60 13 4.62 - 5774 Pipirelli $-16.185.471 Задржи група
55-71 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
54 A-102 38 0 0 0 0 0 0 - - 14565 Pipirelli $-9.981.646 Пензиониран
53 A-102 21 0 0 0 0 2 8 0.25 R2 9298 Pipirelli $3.287.350 Задржи група
52 A-102 19 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 - Pipirelli $11.464.740 Задржи група
51 A-102 22 0 0 0 0 1 14 0.07 - - Pipirelli $7.511.440 Задржи група
50 A-102 26 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $16.351.514 Задржи група
49 A-102 17 0 1 0 0 9 12 0.75 R1 - Pipirelli $13.848.090 Задржи група
48 A-102 17 0 0 0 0 5 13 0.38 R1 - Pipirelli $6.718.251 Задржи група
47 P-20 35 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Avonn $12.231.756 Испаднат
46 A-77 2 2 10 3 1 92 17 5.41 F 508 Pipirelli $80.313.840 Промовиран
45 A-77 15 0 0 0 0 12 17 0.71 QF ? Pipirelli $46.870.250 Задржи група
44 P-2 30 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Yokomama $14.914.398 Испаднат
43 A-52 2 2 7 0 0 81 17 4.76 F ? Pipirelli $75.459.051 Промовиран
42 A-52 6 0 0 0 0 32 17 1.88 R1 852 Pipirelli $49.307.338 Задржи група
41 A-52 16 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 - Pipirelli $45.903.786 Задржи група
40 A-52 5 0 2 0 0 42 17 2.47 QF 711 Pipirelli $36.657.532 Задржи група
39 A-52 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1023 Pipirelli $24.940.199 Задржи група
38 R-139 1 7 11 7 0 118 17 6.94 W 1916 Pipirelli $73.304.461 Промовиран
37 A-22 26 0 0 0 1 3 17 0.18 R1 1108 Pipirelli $18.382.503 Испаднат
36 A-22 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1133 Pipirelli $6.496.234 Задржи група
35 R-231 4 1 8 0 0 85 16 5.31 SF - Pipirelli $31.164.719 Промовиран
34 A-1 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 832 Pipirelli $-19.252.129 Испаднат
33 R-189 3 2 6 0 0 62 17 3.65 QF ? Pipirelli $12.932.721 Промовиран
32 R-189 14 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 ? Pipirelli $-19.856.691 Задржи група
31 R-189 16 0 1 0 0 8 14 0.57 R1 - Pipirelli $6.811.115 Задржи група