Профил на менаџерот: John Butler

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:John Butler
Држава: Австралија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 9, 2008
Последна интеракција: Јун 25 2016, 07:10:17
Постови на форумот:58  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (151)
Освоени поени:0 (492)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (41)
Пол-позиции:0 (26)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: - (3.26)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 2, 2008)
Достигнувања:

21% отклучени

(74/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до John Butler Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 1
Број на најавувања:3344
Време поминато на ГПРО:522.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
54-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 R-332 10 0 2 0 0 23 13 1.77 SF 7634 Pipirelli $22.536.830 Задржи група
24-52 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
23 P-16 38 0 0 0 0 0 3 0 R1 - Dunnolop $29.351.814 Пензиониран
22 A-24 2 4 5 7 2 77 17 4.53 QF 374 Pipirelli $83.657.131 Промовиран
21 A-24 12 0 0 0 0 13 17 0.76 QF ? Pipirelli $55.014.214 Задржи група
20 A-24 17 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 891 Pipirelli $70.340.133 Задржи група
19 A-24 22 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 - Pipirelli $73.135.645 Задржи група
18 R-32 1 8 14 8 1 133 17 7.82 W 764 Pipirelli $68.520.763 Промовиран
17 R-32 4 1 5 9 0 61 17 3.59 R2 ? Pipirelli $-22.045.781 Задржи група
16 R-32 1 4 9 2 0 96 17 5.65 F ? blank $-30.908.083 Задржи група
15 R-32 2 1 6 0 0 83 17 4.88 - 626 blank $-16.948.080 Задржи група
14 R-32 37 0 0 0 0 0 0 - - - blank $13.888.444 Задржи група
11 R-35 36 0 0 0 0 0 0 - - - blank $12.766.000 Задржи група