Профил на менаџерот: Alexis Gelhorn

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alexis Gelhorn
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 1, 2010
Последна интеракција: Јул 4 2020, 04:27:49
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:10 (538)
Освоени поени:20 (935)
Победи:0 (31)
Подиуми:0 (69)
Пол-позиции:0 (32)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: 2 (1.74)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

27% отклучени

(95/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alexis Gelhorn Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 22, Трка 2
Број на најавувања:5644
Време поминато на ГПРО:1218.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 81
Позиција во сезоната:9
Пари: $???.???
Возач: Dino Hayes (102)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Glasunit (R81) - 11 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
63-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
62 P-3 37 0 0 0 0 0 6 0 - 8102 Yokomama $-409.673 Спец пот
61 P-3 22 0 1 0 0 7 16 0.44 R1 3520 Yokomama $34.303.302 Задржи група
60 P-3 9 0 2 0 0 20 17 1.18 R2 3418 Dunnolop $33.695.255 Задржи група
59 P-3 12 0 0 0 0 16 17 0.94 R1 455 Dunnolop $53.797.715 Задржи група
58 P-3 13 1 1 0 0 11 16 0.69 R1 3859 Contimental $128.132.197 Задржи група
57 A-62 1 6 12 6 7 113 16 7.06 F 4033 Pipirelli $179.456.411 Промовиран
56 A-62 5 3 5 0 0 44 17 2.59 R1 3330 Pipirelli $199.227.409 Задржи група
55 A-62 7 0 2 0 1 38 17 2.24 R1 1723 Pipirelli $170.488.515 Задржи група
54 A-62 7 0 0 0 0 26 17 1.53 QF 1798 Pipirelli $88.528.711 Задржи група
53 A-62 8 1 2 0 0 31 17 1.82 QF 2322 Pipirelli $55.411.874 Задржи група
52 A-62 7 0 2 0 0 32 17 1.88 QF 764 Pipirelli $54.868.885 Задржи група
51 A-62 14 0 0 0 0 17 17 1 R1 ? Pipirelli $16.819.799 Задржи група
50 A-62 26 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 - Pipirelli $5.121.556 Задржи група
49 P-17 27 0 0 0 0 3 17 0.18 - ? Yokomama $9.852.763 Испаднат
48 A-31 3 2 4 6 1 64 17 3.76 QF ? Pipirelli $70.202.741 Промовиран
47 A-31 16 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 753 Pipirelli $59.796.427 Задржи група
46 A-31 10 1 2 0 0 20 17 1.18 R2 771 Pipirelli $61.344.526 Задржи група
45 A-31 9 0 0 0 0 24 17 1.41 QF 777 Pipirelli $30.079.228 Задржи група
44 A-31 18 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $11.685.442 Задржи група
43 P-3 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 572 Avonn $10.340.578 Испаднат
42 A-2 2 4 7 2 1 73 17 4.29 W 551 Pipirelli $20.273.023 Промовиран
41 A-2 6 0 3 0 0 47 17 2.76 QF 669 Pipirelli $14.442.590 Задржи група
40 A-2 14 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 840 Pipirelli $25.502.898 Задржи група
39 A-2 21 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 1037 Pipirelli $27.247.848 Задржи група
38 R-186 1 8 12 5 0 127 16 7.94 W - Pipirelli $33.894.452 Промовиран
37 R-186 4 2 5 1 0 65 17 3.82 QF 2369 Pipirelli $-23.453.569 Задржи група
36 R-186 12 0 1 0 0 6 11 0.55 R1 - Pipirelli $5.802.700 Задржи група
30-35 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
29 R-198 27 0 0 0 0 0 1 0 R1 - Pipirelli $29.940.956 Задржи група
28 R-198 23 0 0 0 0 0 5 0 - - Pipirelli $4.715.536 Задржи група
27 R-198 14 0 0 0 0 9 10 0.9 R2 - Pipirelli $4.046.128 Задржи група
26 R-198 12 1 2 6 0 25 15 1.67 R2 - Pipirelli $-32.099.981 Задржи група
25 R-198 28 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $2.168.221 Задржи група
24 R-198 18 0 0 0 0 10 14 0.71 R2 - Pipirelli $-18.260.797 Задржи група
23 R-198 4 2 5 6 0 53 17 3.12 SF 1408 Pipirelli $-6.232.738 Задржи група
22 R-198 20 0 0 0 0 1 15 0.07 R2 - Pipirelli $4.893.931 Задржи група