Профил на менаџерот: Kristian Sirp

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Kristian Sirp
Држава: Естонија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 20, 2008
Последна интеракција: Апр 1 2014, 21:01:43
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (528)
Освоени поени:0 (801)
Победи:0 (24)
Подиуми:0 (57)
Пол-позиции:0 (36)
Најбрзи круга:0 (29)
Просечно поени/трка: - (1.52)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

26% отклучени

(92/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kristian Sirp Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 8, Трка 1
Број на најавувања:1779
Време поминато на ГПРО:379.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
42-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
41 A-27 38 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $10.774.270 Пензиониран
40 A-27 22 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? Pipirelli $21.178.778 Задржи група
39 R-4 6 1 4 1 1 55 15 3.67 SF - Pipirelli $15.281.640 Промовиран
38 A-36 39 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $9.057.126 Испаднат
37 R-100 3 2 5 8 2 65 17 3.82 W ? Pipirelli $17.584.692 Промовиран
36 A-61 34 0 0 0 0 0 15 0 R2 - Pipirelli $-9.641.192 Испаднат
35 R-303 3 2 5 1 2 68 17 4 QF 1851 Pipirelli $7.305.272 Промовиран
34 A-9 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-18.883.954 Испаднат
33 R-336 4 2 5 1 3 65 17 3.82 R1 ? Pipirelli $12.229.124 Промовиран
32 R-336 6 1 7 9 0 60 15 4 R1 - Pipirelli $-32.246.432 Задржи група
31 A-7 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-371.738 Испаднат
30 R-126 1 9 11 6 0 111 16 6.94 F - Pipirelli $21.974.119 Промовиран
29 A-36 31 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $6.201.226 Испаднат
28 R-259 2 2 5 2 1 73 16 4.56 R2 - Pipirelli $2.373.495 Промовиран
27 A-44 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $9.160.386 Испаднат
26 A-44 18 0 1 0 1 9 16 0.56 R1 - Pipirelli $13.955.619 Задржи група
25 A-44 18 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $11.439.087 Задржи група
24 A-44 23 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $12.599.632 Задржи група
23 A-44 22 0 0 0 0 5 17 0.29 - 1115 Pipirelli $13.589.215 Задржи група
22 R-246 3 1 2 4 1 65 16 4.06 F - Pipirelli $8.528.037 Промовиран
21 R-246 4 0 5 4 0 74 15 4.93 QF - Pipirelli $-2.172.425 Задржи група
20 R-246 6 1 4 0 7 54 16 3.38 SF - Pipirelli $-5.666.078 Задржи група
19 R-246 15 0 0 0 1 9 16 0.56 R1 - Pipirelli $3.012.319 Задржи група
18 R-246 12 0 0 0 0 11 14 0.79 R1 - Pipirelli $6.063.898 Задржи група
17 R-246 14 0 0 0 0 8 16 0.5 R1 - Pipirelli $3.457.171 Задржи група
16 R-246 14 0 0 0 0 15 15 1 QF - blank $-3.672.565 Задржи група
15 R-246 15 0 0 0 4 3 16 0.19 - - blank $6.283.686 Задржи група
14 A-46 18 0 0 0 0 1 15 0.07 - - blank $-14.790.276 Испаднат
13 R-47 8 3 3 0 2 32 16 2 - - blank $3.662.557 Промовиран*
12 A-9 29 0 0 0 0 0 15 0 - - blank $-11.743.460 Испаднат
11 R-64 18 0 0 0 1 5 15 0.33 - - blank $220.865 Промовиран*
10 R-64 37 0 0 0 0 0 15 0 - - blank $1.953.338 Задржи група
9 R-64 26 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $-65.347 Задржи група
8 R-64 25 0 0 0 3 0 17 0 - ? blank $1.967.244 Задржи група