Профил на менаџерот: Dmitry Shevel

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Dmitry Shevel
Држава: Руска Федерација
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 30, 2010
Последна интеракција: Вчера во 19:05:27
Постови на форумот:816  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (720)
Освоени поени:124 (2484)
Победи:11 (125)
Подиуми:13 (236)
Пол-позиции:2 (94)
Најбрзи круга:6 (74)
Просечно поени/трка: 8.86 (3.45)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 21, 2011)
Достигнувања:

67% отклучени

(235/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dmitry Shevel Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:lew111s

Основни информации

Прво ГП: Сезона 22, Трка 10
Број на најавувања:18533
Време поминато на ГПРО:6540.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 10
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Damien Bird (139)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:24
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Black Supernova
Екипен пласман:25
Поени на тимот:434.7996

Спонзори

VIZA (A10) - 8 трки
ManagerLeague (A10) - 25 трки
J.P. Morning (R32) - 7 трки
Solving (R32) - 3 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Dmitry Shevel (Последна обнова: Јул 11 2019, 16:34:29)
I came back and follow you... :D