Профил на менаџерот: Philipp Oiseau

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Philipp Oiseau
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 31, 2010
Последна интеракција: Јун 21 2019, 13:04:30
Постови на форумот:109  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (701)
Освоени поени:0 (1456)
Победи:0 (56)
Подиуми:0 (118)
Пол-позиции:0 (57)
Најбрзи круга:0 (49)
Просечно поени/трка: - (2.08)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

50% отклучени

(178/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Philipp Oiseau Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 22, Трка 10
Број на најавувања:7405
Време поминато на ГПРО:2953.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Philipp Oiseau (Последна обнова: Сеп 14 2018, 13:37:27)
Finally back again after 6 retired seasons. The new race screen was too tempting ;)

My biggest achievements:
Podium in Elite (Sepang, Season 47, P3)
Fastest Lap in Elite (Paul Ricard, Season 48)

Most surprising upset: First race in Master = Win (Kaunas, Season 44)


2016 4 Hills Tournament Challenge Winner