Профил на менаџерот: Marcelo Borges

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Marcelo Borges
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 11, 2010
Последна интеракција: Мар 19 2020, 18:42:19
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (266)
Освоени поени:0 (343)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (20)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: - (1.29)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(30/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marcelo Borges Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 5
Број на најавувања:2466
Време поминато на ГПРО:599.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
74 R-6 8 0 2 0 0 34 12 2.83 QF 6072 Pipirelli $14.263.979 Задржи група
73 A-73 40 0 0 0 0 0 16 0 - 4686 Pipirelli $2.846.693 Испаднат
72 A-73 32 0 0 0 0 0 17 0 - 2903 Pipirelli $1.577.838 Задржи група
71 R-169 5 0 2 0 0 58 17 3.41 QF 3202 Pipirelli $30.528.716 Промовиран
70 R-169 7 0 1 0 0 36 17 2.12 R2 4611 Pipirelli $5.925.378 Задржи група
69 R-169 19 0 0 0 0 2 10 0.2 - 6556 Pipirelli $4.104.084 Задржи група
41-68 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
40 A-74 35 0 0 0 0 0 14 0 - - Pipirelli $-6.741.195 Испаднат
39 R-141 3 0 6 0 0 83 17 4.88 F 2128 Pipirelli $14.883.697 Промовиран
38 R-141 10 0 0 1 0 33 17 1.94 R2 ? Pipirelli $-8.451.527 Задржи група
37 A-76 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 2014 Pipirelli $3.994.435 Испаднат
36 R-123 4 1 5 0 0 52 17 3.06 R1 2520 Pipirelli $19.833.688 Промовиран
35 R-123 13 1 1 1 0 14 17 0.82 SF 2665 Pipirelli $17.135.753 Задржи група
34 R-123 11 0 3 1 0 24 17 1.41 QF ? Pipirelli $1.251.521 Задржи група
33 R-123 20 0 0 1 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $13.454.040 Задржи група
32 R-123 22 0 0 1 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $4.740.195 Задржи група
31 R-123 26 0 0 0 4 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-12.167.895 Задржи група
30 R-123 31 0 0 0 0 0 9 0 - - Pipirelli $2.601.977 Задржи група