Профил на менаџерот: Peter Peyper

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Larousse Lola lc90 - 1990
Име:Peter Peyper
Држава: Јужна Африка
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 14, 2010
Последна интеракција: Вчера во 05:55:20
Постови на форумот:244  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (884)
Освоени поени:0 (1704)
Победи:0 (42)
Подиуми:0 (148)
Пол-позиции:0 (43)
Најбрзи круга:0 (53)
Просечно поени/трка: 0 (1.93)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 19, 2012)
Достигнувања:

43% отклучени

(150/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Peter Peyper Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 22, Трка 14
Број на најавувања:13113
Време поминато на ГПРО:2739.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 1
Позиција во сезоната:29
Пари: $??.???.???
Возач: Richard Karam (155)
Технички Директор: Nick Moody (110)
Екипа во целост:36
Гуми: Badyear
Име на тим: LEGION - XIII
Екипен пласман:82
Поени на тимот:314.1998

Спонзори

Schonax (P21) - 12 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-21 3 1 3 3 1 41 17 2.41 QF 153 Yokomama $23.160.449 Промовиран
72 P-21 13 0 1 0 2 13 17 0.76 R2 293 Yokomama $17.862.648 Задржи група
71 P-21 11 0 1 0 0 22 17 1.29 R1 219 Yokomama $23.623.964 Задржи група
70 P-21 22 0 0 0 0 3 17 0.18 - 641 Yokomama $19.549.148 Задржи група
69 A-84 1 6 14 3 5 135 17 7.94 W 570 Pipirelli $38.432.992 Промовиран
68 A-84 12 0 2 0 1 24 17 1.41 QF 1059 Pipirelli $16.530.479 Задржи група
67 A-84 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 3491 Pipirelli $6.468.119 Задржи група
66 P-1 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 432 Yokomama $-1.079.588 Испаднат
65 P-1 27 0 0 0 0 2 17 0.12 - 395 Yokomama $15.539.837 Задржи група
64 A-17 2 0 9 2 2 88 17 5.18 QF 1253 Pipirelli $34.568.466 Промовиран
63 A-123 11 0 1 0 0 17 17 1 R1 1617 Pipirelli $27.032.655 Задржи група
62 A-123 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 2925 Pipirelli $38.181.421 Задржи група
61 A-123 5 0 4 1 0 60 17 3.53 R2 977 Pipirelli $49.818.759 Задржи група
60 A-123 8 0 1 0 1 28 17 1.65 R1 1130 Pipirelli $19.778.995 Задржи група
59 A-123 17 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1532 Pipirelli $23.984.861 Задржи група
58 P-12 35 0 0 0 0 0 17 0 R2 558 Dunnolop $16.698.548 Испаднат
57 M-4 37 0 0 0 0 0 17 0 - 339 Dunnolop $21.554.940 Испаднат
56 P-12 3 3 5 0 5 67 17 3.94 F 179 Dunnolop $45.458.102 Промовиран
55 P-12 15 0 1 0 2 12 17 0.71 R1 414 Dunnolop $40.745.817 Задржи група
54 A-55 1 5 13 10 8 118 17 6.94 SF 605 Pipirelli $76.819.270 Промовиран
53 A-55 12 0 0 0 1 17 17 1 R1 4140 Pipirelli $50.017.675 Задржи група
52 A-55 8 0 3 1 2 37 17 2.18 QF 820 Pipirelli $61.094.691 Задржи група
51 A-55 4 2 7 2 0 71 17 4.18 W ? Pipirelli $81.848.386 Задржи група
50 A-55 9 0 1 0 1 23 17 1.35 SF 744 Pipirelli $53.405.679 Задржи група
49 A-55 14 0 1 0 0 8 17 0.47 QF 1088 Pipirelli $38.072.293 Задржи група
48 A-55 9 0 3 0 0 27 17 1.59 R2 1067 Pipirelli $19.923.818 Задржи група
47 A-55 14 0 1 0 1 14 17 0.82 R2 ? Pipirelli $16.369.257 Задржи група
46 A-55 14 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 764 Pipirelli $18.119.558 Задржи група
45 P-22 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 474 Avonn $20.281.315 Испаднат
44 P-22 27 0 0 0 0 4 17 0.24 - 512 Avonn $25.643.453 Задржи група
43 A-113 1 5 11 9 7 112 17 6.59 W 530 Pipirelli $74.106.356 Промовиран
42 A-113 5 1 5 0 3 58 17 3.41 QF ? Pipirelli $27.281.466 Задржи група
41 A-113 10 0 2 1 0 26 17 1.53 R2 ? Pipirelli $27.418.585 Задржи група
40 A-113 9 0 2 0 0 30 17 1.76 R2 1110 Pipirelli $52.191.745 Задржи група
39 R-156 2 4 8 3 0 85 17 5 SF ? Pipirelli $21.813.439 Промовиран
38 A-35 15 0 1 0 0 14 17 0.82 QF ? Pipirelli $-12.352.553 Спец пот
37 P-2 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Yokomama $8.056.546 Испаднат
36 P-2 25 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Dunnolop $8.232.209 Задржи група
35 A-50 5 2 7 1 4 79 17 4.65 SF 433 Pipirelli $33.190.553 Промовиран
34 A-50 17 0 0 0 1 7 17 0.41 R2 1064 Pipirelli $38.820.675 Задржи група
33 A-50 10 0 0 2 0 18 17 1.06 R2 508 Pipirelli $38.082.358 Задржи група
32 A-50 15 0 2 0 0 17 17 1 R2 470 Pipirelli $17.547.697 Задржи група
31 A-50 5 0 5 1 3 45 17 2.65 W 493 Pipirelli $15.825.442 Задржи група
30 A-50 17 0 0 0 0 9 17 0.53 QF ? Pipirelli $12.728.589 Задржи група
29 A-50 23 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 850 Pipirelli $15.010.591 Задржи група
28 A-50 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $7.309.126 Задржи група
27 R-231 1 8 14 4 2 127 17 7.47 W ? Pipirelli $14.074.658 Промовиран
26 R-231 3 0 5 0 0 54 17 3.18 QF 1526 Pipirelli $-21.734.790 Задржи група
25 A-49 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $-34.188.548 Испаднат
24 R-139 1 4 12 0 0 110 17 6.47 W 1184 Pipirelli $38.174.616 Промовиран
23 R-139 6 1 3 0 0 49 17 2.88 R1 ? Pipirelli $12.872.143 Задржи група
22 R-139 22 0 0 0 1 0 4 0 - - Pipirelli $8.549.715 Задржи група