Профил на менаџерот: Federico Forna

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Federico Forna
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 24, 2010
Последна интеракција: Ное 21 2016, 18:45:18
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (333)
Освоени поени:0 (572)
Победи:0 (15)
Подиуми:0 (47)
Пол-позиции:0 (12)
Најбрзи круга:0 (11)
Просечно поени/трка: - (1.72)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

15% отклучени

(53/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Federico Forna Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 22, Трка 17
Број на најавувања:1062
Време поминато на ГПРО:191.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
46-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 A-65 33 0 0 0 0 0 11 0 R1 - Pipirelli $13.033.079 Испаднат
44 A-65 23 0 0 0 0 2 12 0.17 R1 - Pipirelli $26.747.975 Задржи група
43 R-195 3 4 11 0 0 93 12 7.75 QF - Pipirelli $23.001.496 Промовиран
42 A-1 34 0 0 0 0 0 13 0 - - Pipirelli $23.783.379 Испаднат
41 R-2 3 3 6 0 0 71 16 4.44 SF - Pipirelli $11.057.618 Промовиран
40 R-2 6 0 3 1 0 55 14 3.93 R1 - Pipirelli $-19.921.625 Задржи група
39 R-2 9 1 3 0 0 34 14 2.43 QF - Pipirelli $30.574.368 Задржи група
38 R-2 4 0 2 0 0 54 16 3.38 SF - Pipirelli $-10.417.084 Задржи група
37 R-2 16 0 0 0 0 4 3 1.33 R1 - Pipirelli $6.677.348 Задржи група
36 A-80 32 0 0 0 0 0 11 0 - - Pipirelli $-6.607.434 Испаднат
35 A-80 23 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 - Pipirelli $15.918.746 Задржи група
34 R-129 3 2 9 6 3 76 16 4.75 F - Pipirelli $15.223.767 Промовиран
33 A-20 27 0 0 0 0 0 14 0 - - Pipirelli $-38.686.435 Испаднат
32 R-327 2 3 5 0 2 66 17 3.88 QF 1367 Pipirelli $16.124.402 Промовиран
31 R-327 18 0 0 0 1 1 16 0.06 R2 - Pipirelli $-14.741.974 Задржи група
30 A-53 30 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $4.944.687 Испаднат
29 R-196 3 2 7 5 2 74 16 4.62 F - Pipirelli $22.692.926 Промовиран
28 R-196 14 0 0 0 0 8 14 0.57 R1 - Pipirelli $-8.023.115 Задржи група
27 R-196 14 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 2252 Pipirelli $5.969.707 Задржи група
26 R-196 22 0 0 0 2 1 17 0.06 R2 2210 Pipirelli $-6.164.182 Задржи група
25 R-196 20 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $-17.321.936 Задржи група
24 R-196 12 0 1 0 0 18 17 1.06 R1 ? Pipirelli $-4.289.060 Задржи група
23 R-196 19 0 0 0 1 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $803.332 Задржи група
22 R-196 22 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $20.060.000 Задржи група