Профил на менаџерот: Callum Westwood

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Callum Westwood
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 6, 2008
Последна интеракција: Окт 10 2019, 21:11:46
Постови на форумот:34  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (389)
Освоени поени:0 (529)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (42)
Пол-позиции:0 (7)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (1.36)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(38/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Callum Westwood Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 8, Трка 5
Број на најавувања:4481
Време поминато на ГПРО:789.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
72 R-1 7 0 3 0 2 36 9 4 QF 7278 Pipirelli $33.554.422 Задржи група
71 R-1 8 0 2 0 1 26 17 1.53 QF 6306 Pipirelli $89.191.747 Задржи група
46-70 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 A-98 32 0 0 0 0 0 5 0 R1 - Pipirelli $32.037.372 Пензиониран
44 A-98 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $48.464.503 Задржи група
43 A-98 24 0 0 0 0 4 17 0.24 - 2048 Pipirelli $17.077.573 Задржи група
42 R-83 4 0 4 0 0 56 17 3.29 QF 2058 Pipirelli $14.682.138 Промовиран
41 R-83 15 0 1 0 0 8 4 2 - - Pipirelli $13.697.149 Задржи група
35-40 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
34 A-38 31 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $-5.197.798 Испаднат
33 R-323 2 3 7 1 0 80 17 4.71 QF 1159 Pipirelli $29.802.489 Промовиран
32 R-323 11 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $68.669.260 Задржи група
31 R-323 17 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $38.845.899 Задржи група
23-30 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
22 A-24 37 0 0 0 0 0 6 0 R1 - Pipirelli $-14.701.386 Пензиониран
21 P-12 27 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Badyear $-9.141.677 Испаднат
20 A-20 4 3 5 0 4 71 17 4.18 QF 331 Pipirelli $29.114.136 Промовиран
19 A-20 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 965 Pipirelli $18.497.429 Задржи група
18 A-20 25 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? Pipirelli $1.387.898 Задржи група
17 P-13 39 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $13.374.042 Испаднат
16 P-13 14 0 1 0 0 11 15 0.73 R1 - blank $3.027.904 Задржи група
15 P-13 13 0 0 0 0 18 17 1.06 - 148 blank $12.010.591 Задржи група
14 P-13 8 0 2 0 0 22 17 1.29 - ? blank $12.081.054 Задржи група
13 A-1 1 4 12 5 0 108 17 6.35 - 179 blank $34.207.309 Промовиран
12 A-1 17 0 0 0 0 5 17 0.29 - 350 blank $18.788.789 Задржи група
11 R-86 8 0 2 1 0 35 17 2.06 - ? blank $15.391.064 Промовиран*
10 A-26 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $1.877.817 Испаднат
9 R-35 10 0 3 0 0 23 17 1.35 - ? blank $1.907.269 Промовиран*
8 R-35 29 0 0 0 0 0 13 0 - - blank $851.219 Задржи група