Профил на менаџерот: Hans Mörtsjö

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Hans Mörtsjö
Држава: Шведска
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 1, 2006
Последна интеракција: Денес во 21:53:21
Постови на форумот:2243  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:8 (1383)
Освоени поени:0 (2989)
Победи:0 (90)
Подиуми:0 (252)
Пол-позиции:0 (103)
Најбрзи круга:0 (68)
Просечно поени/трка: 0 (2.16)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 19, 2008)
Достигнувања:

56% отклучени

(201/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Hans Mörtsjö Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Бета Сезона 4, Трка 1
Број на најавувања:40512
Време поминато на ГПРО:14700 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Свршен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 12
Позиција во сезоната:20
Пари: $??.???.???
Возач: Yann Prost (110)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:26
Гуми: Pipirelli
Име на тим: S.E.X Drivers
Екипен пласман:73
Поени на тимот:183.6666

Спонзори

Café of Colombia (A12) - 7 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-12 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 4561 Pipirelli $8.300.978 Задржи група
80 P-15 11 1 1 0 0 14 17 0.82 R1 841 Yokomama $-6.063.440 Испаднат
79 M-4 35 0 0 0 0 0 17 0 - 194 Yokomama $4.887.460 Испаднат
78 M-4 24 0 1 0 0 9 17 0.53 - 100 Dunnolop $4.478.503 Задржи група
77 P-18 3 3 7 4 3 73 17 4.29 F 146 Yokomama $26.734.597 Промовиран
76 P-18 10 0 2 0 0 25 17 1.47 R1 257 Yokomama $23.491.637 Задржи група
75 P-18 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 299 Yokomama $21.085.495 Задржи група
74 M-2 20 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 403 Badyear $-15.453.729 Испаднат
73 M-2 12 1 1 0 0 15 17 0.88 R1 56 Yokomama $17.035.893 Задржи група
72 M-2 5 0 1 0 0 26 17 1.53 R1 36 Badyear $19.773.779 Задржи група
71 M-2 5 2 3 0 3 47 17 2.76 QF 36 Badyear $17.147.728 Задржи група
70 M-2 8 0 2 0 0 25 17 1.47 R2 1669 Contimental $27.637.605 Задржи група
69 P-6 1 3 5 1 2 77 17 4.53 R2 82 Dunnolop $28.548.236 Промовиран
68 P-6 10 1 2 0 0 24 17 1.41 R2 283 Contimental $54.403.114 Задржи група
67 A-53 1 4 11 5 6 106 17 6.24 F 976 Pipirelli $114.101.546 Промовиран
66 A-53 8 0 3 0 1 34 17 2 - 1663 Pipirelli $111.646.623 Задржи група
65 A-53 14 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 1336 Pipirelli $93.065.983 Задржи група
64 A-53 15 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1423 Pipirelli $46.829.938 Задржи група
63 A-53 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 2549 Pipirelli $20.389.377 Задржи група
62 P-24 10 0 2 0 1 18 17 1.06 QF 328 Dunnolop $-3.332.300 Испаднат
61 P-24 10 1 4 0 0 34 17 2 R1 224 Contimental $43.363.881 Задржи група
60 P-24 22 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 380 Dunnolop $47.754.113 Задржи група
59 P-24 10 0 2 0 0 22 17 1.29 QF 629 Dunnolop $66.671.332 Задржи група
58 A-5 1 8 13 7 2 128 17 7.53 W 517 Pipirelli $110.573.758 Промовиран
57 A-5 4 1 3 0 0 60 17 3.53 SF 904 Pipirelli $134.255.856 Задржи група
56 A-5 4 1 2 0 0 39 17 2.29 R2 983 Pipirelli $113.864.570 Задржи група
55 A-5 10 0 1 0 0 20 17 1.18 QF 1585 Pipirelli $152.043.685 Задржи група
54 A-5 6 0 3 1 1 44 17 2.59 QF 796 Pipirelli $81.441.321 Задржи група
53 A-5 8 0 2 0 0 34 17 2 R1 1152 Pipirelli $18.427.334 Задржи група
52 A-5 21 0 0 0 1 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $28.451.150 Задржи група
51 P-5 37 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $6.378.721 Испаднат
50 M-3 37 0 0 0 0 0 17 0 - ? Contimental $844.356 Испаднат
49 Elite 18 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Michelini $-15.726.168 Испаднат
48 M-1 2 1 7 1 0 69 17 4.06 R2 21 Dunnolop $32.276.485 Промовиран
47 M-1 9 1 3 0 0 29 17 1.71 SF 42 Dunnolop $31.746.201 Задржи група
46 P-19 1 7 11 9 6 105 17 6.18 R1 ? Dunnolop $68.788.906 Промовиран
45 P-19 7 0 1 0 0 26 17 1.53 - 166 Avonn $81.618.536 Задржи група
44 A-102 1 8 14 13 9 132 17 7.76 W 438 Pipirelli $90.619.955 Промовиран
43 A-102 7 2 4 10 1 49 17 2.88 - 1695 Pipirelli $79.594.376 Задржи група
42 A-102 11 1 2 7 1 22 17 1.29 R1 1612 Pipirelli $73.348.904 Задржи група
41 A-102 6 0 1 0 0 38 17 2.24 SF ? Pipirelli $35.993.748 Задржи група
40 P-13 37 0 0 0 0 0 17 0 - ? Avonn $5.700.750 Испаднат
39 M-3 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 231 Avonn $-723.003 Испаднат
38 P-16 2 4 6 4 3 80 17 4.71 SF ? Yokomama $16.174.386 Промовиран
37 P-16 19 0 1 1 0 16 17 0.94 R1 ? Yokomama $23.503.516 Задржи група
36 P-16 13 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 ? Dunnolop $40.068.578 Задржи група
35 P-16 18 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 ? Dunnolop $41.802.728 Задржи група
34 A-62 1 5 12 0 4 111 17 6.53 F ? Pipirelli $67.617.727 Промовиран
33 A-62 6 1 4 0 1 42 17 2.47 QF ? Pipirelli $58.648.008 Задржи група
32 A-62 12 0 1 0 0 18 17 1.06 R2 616 Pipirelli $22.066.162 Задржи група
31 A-62 10 0 1 0 0 22 17 1.29 QF ? Pipirelli $39.596.816 Задржи група
30 A-62 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $11.591.042 Задржи група
29 P-15 15 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Yokomama $-2.306.923 Испаднат
28 M-1 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $-3.882.454 Испаднат
27 P-6 4 1 5 3 2 63 17 3.71 R2 ? Badyear $12.073.164 Промовиран
26 P-6 15 0 1 0 0 15 17 0.88 SF ? Yokomama $14.848.587 Задржи група
25 P-6 7 0 4 0 0 33 17 1.94 R1 ? Dunnolop $8.040.801 Задржи група
24 M-3 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Dunnolop $-2.275.787 Испаднат
23 M-3 23 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 68 Dunnolop $3.977.726 Задржи група
22 P-6 2 0 9 5 0 78 17 4.59 QF 71 Dunnolop $25.135.233 Промовиран
21 P-6 6 0 2 1 0 39 17 2.29 R1 ? Dunnolop $21.315.849 Задржи група
20 A-44 1 6 12 4 4 116 17 6.82 F 292 Pipirelli $46.987.680 Промовиран
19 A-44 10 0 2 0 1 27 17 1.59 R2 ? Pipirelli $12.944.165 Задржи група
18 R-104 1 8 15 13 1 135 17 7.94 W 601 Pipirelli $5.465.234 Промовиран
17 M-1 5 2 6 1 1 66 17 3.88 QF ? Pipirelli $-39.664.474 Спец пот
16 M-1 6 0 2 0 2 32 17 1.88 R2 22 blank $8.588.852 Задржи група
15 Elite 36 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $32.274.768 Испаднат
14 M-4 1 6 11 5 5 115 17 6.76 - 9 blank $62.937.755 Промовиран
13 M-4 9 0 1 0 0 25 17 1.47 - 43 blank $12.556.946 Задржи група
12 M-4 20 0 0 0 0 8 17 0.47 - ? blank $5.746.331 Задржи група
11 M-4 12 0 0 0 0 11 17 0.65 - ? blank $18.476.850 Задржи група
10 M-4 8 0 3 0 0 39 17 2.29 - ? blank $36.433.122 Задржи група
9 M-4 15 0 1 0 0 9 17 0.53 - ? blank $2.957.859 Задржи група
8 A-16 3 2 9 2 1 92 17 5.41 - 71 blank $18.788.035 Промовиран
7 A-16 8 0 0 0 0 22 17 1.29 - ? blank $22.215.948 Задржи група
6 R-2 2 1 8 1 1 84 17 4.94 - ? blank $8.444.275 Промовиран
5 M-1 18 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? blank $6.335.247 Задржи група
4 M-1 17 0 0 0 0 5 15 0.33 - - blank $32.274.673 Задржи група
3 A-8 1 8 13 5 5 129 17 7.59 - 61 blank $51.369.482 Промовиран
2 A-8 9 0 2 0 0 28 17 1.65 - 82 blank $22.999.565 Задржи група
1 R-4 4 0 6 0 0 67 17 3.94 - ? blank $2.243.613 Промовиран