Профил на менаџерот: Daniel Comalada

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Daniel Comalada
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 20, 2010
Последна интеракција: Вчера во 01:24:55
Постови на форумот:116  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (1039)
Освоени поени:51 (4871)
Победи:3 (248)
Подиуми:5 (453)
Пол-позиции:1 (139)
Најбрзи круга:0 (162)
Просечно поени/трка: 7.29 (4.69)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 20, 2011)
Достигнувања:

76% отклучени

(278/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Daniel Comalada Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 23, Трка 5
Број на најавувања:7998
Време поминато на ГПРО:4619.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 8
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Alberto Bizzarri (156)
Технички Директор: Denis Castaing (104)
Екипа во целост:55
Гуми: Badyear
Име на тим: Force One
Екипен пласман:78
Поени на тимот:162.2668

Спонзори

St Geolge (P9) - 14 трки
ADM (M3) - 13 трки
German Post (M3) - 11 трки
PAS (M4) - 4 трки
Vodaphone (M3) - 3 трки
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-13 1 15 16 5 12 161 17 9.47 W 412 Pipirelli $67.265.260 Промовиран
82 P-9 2 5 10 2 3 101 17 5.94 F 98 Badyear $-7.188.776 Испаднат
81 M-4 7 0 2 0 0 30 17 1.76 QF 50 Badyear $-10.794.144 Испаднат
80 P-6 1 10 12 8 7 135 17 7.94 W 66 Badyear $25.002.495 Промовиран
79 M-3 3 1 4 0 0 48 17 2.82 F 31 Badyear $-7.003.768 Испаднат
78 P-8 1 8 11 0 6 108 17 6.35 QF 63 Badyear $28.893.512 Промовиран
77 A-78 1 8 10 2 11 120 17 7.06 QF 590 Pipirelli $30.591.263 Промовиран
76 P-8 4 4 6 0 3 81 17 4.76 SF 106 Badyear $-4.009.045 Испаднат
75 M-5 5 2 4 0 1 64 17 3.76 R2 38 Badyear $-1.408.535 Испаднат
74 Elite 25 0 0 1 0 7 17 0.41 R1 8 Michelini $-2.734.159 Испаднат
73 M-2 3 2 7 1 0 75 17 4.41 F 31 Badyear $37.300.967 Промовиран
72 P-16 1 10 13 3 8 136 17 8 W 46 Badyear $32.457.954 Промовиран
71 A-56 1 12 16 0 6 152 17 8.94 W 373 Pipirelli $55.714.351 Промовиран
70 P-12 1 4 14 0 4 118 17 6.94 W 45 Dunnolop $-1.096.980 Испаднат
69 A-46 1 11 17 0 8 156 17 9.18 W 521 Pipirelli $24.588.858 Промовиран
68 P-18 3 1 8 1 0 76 17 4.47 R2 125 Dunnolop $-1.001.978 Испаднат
67 A-10 1 6 11 0 10 125 17 7.35 W 605 Pipirelli $20.269.031 Промовиран
66 P-2 6 0 3 2 0 48 17 2.82 SF 3027 Dunnolop $-2.608.967 Испаднат
65 M-4 15 0 0 0 0 15 17 0.88 SF 26 Michelini $-4.346.091 Испаднат
64 M-4 13 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 1804 Dunnolop $23.661.143 Задржи група
63 P-18 2 2 9 1 1 100 17 5.88 F 79 Dunnolop $20.769.797 Промовиран
62 A-84 1 15 16 14 9 158 17 9.29 W 747 Pipirelli $75.515.250 Промовиран
61 P-3 2 4 9 3 4 86 17 5.06 SF 96 Dunnolop $-10.709.980 Испаднат
60 M-2 2 1 7 2 2 84 17 4.94 SF 21 Michelini $-679.549 Испаднат
59 P-4 1 10 15 2 4 147 17 8.65 W 32 Dunnolop $41.356.876 Промовиран
58 M-2 2 3 9 6 3 98 17 5.76 SF 15 Michelini $-228.848 Испаднат
57 P-5 1 5 16 2 1 139 17 8.18 W 68 Dunnolop $51.449.006 Промовиран
56 M-4 1 7 12 4 0 115 17 6.76 W 12 Michelini $-2.539.995 Испаднат
55 P-19 1 5 14 9 4 115 17 6.76 W 75 Dunnolop $36.029.083 Промовиран
54 A-116 1 15 16 9 11 161 17 9.47 W 281 Pipirelli $49.867.511 Промовиран
53 P-17 6 1 4 1 0 57 17 3.35 R2 107 Dunnolop $-19.590.105 Испаднат
52 P-17 5 2 4 0 0 76 17 4.47 QF 59 Dunnolop $15.102.477 Задржи група
51 A-109 1 11 13 15 9 126 16 7.88 - - Pipirelli $14.490.222 Промовиран
50 P-23 4 0 5 0 0 61 17 3.59 QF 91 Dunnolop $-6.893.290 Испаднат
49 M-2 5 0 4 0 0 49 17 2.88 F ? Bridgerock $-3.014.387 Испаднат
48 Elite 39 0 0 0 0 0 17 0 - 217 Pipirelli $29.936.834 Испаднат
47 Elite 13 0 1 2 0 8 17 0.47 R2 ? Hancock $766.219 Задржи група
46 Elite 4 2 3 3 1 40 17 2.35 SF 9 Hancock $40.731.888 Задржи група
45 M-3 3 3 9 1 1 80 17 4.71 W 26 Dunnolop $61.574.964 Промовиран
44 M-3 5 2 4 1 0 44 17 2.59 QF ? Dunnolop $44.658.727 Задржи група
43 P-13 3 3 9 1 0 85 17 5 R2 63 Yokomama $69.048.164 Промовиран
42 P-13 4 0 3 1 0 54 17 3.18 R2 ? Yokomama $47.747.552 Задржи група
41 M-2 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $27.740.105 Испаднат
40 Elite 15 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Michelini $-9.974.861 Испаднат
39 Elite 10 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 7 Michelini $26.685.125 Задржи група
38 Elite 12 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 ? Michelini $15.083.459 Задржи група
37 M-4 2 1 6 0 0 85 17 5 W 18 Dunnolop $64.207.808 Промовиран
36 M-4 6 0 3 0 0 32 17 1.88 QF 26 Dunnolop $25.748.893 Задржи група
35 M-4 7 0 1 0 0 31 17 1.82 QF ? Dunnolop $37.551.284 Задржи група
34 M-4 10 0 1 0 0 16 17 0.94 QF ? Dunnolop $44.592.554 Задржи група
33 P-6 3 1 8 0 0 81 17 4.76 F 44 Yokomama $20.531.615 Промовиран
32 M-1 3 1 6 2 0 73 17 4.29 SF 22 Badyear $-4.661.927 Испаднат
31 M-1 8 1 2 2 0 24 17 1.41 QF 34 Yokomama $31.749.211 Задржи група
30 P-1 1 6 11 2 4 109 17 6.41 W ? Yokomama $57.188.484 Промовиран
29 P-1 5 1 4 0 0 64 17 3.76 R2 89 Dunnolop $24.584.062 Задржи група
28 A-22 1 15 17 5 13 164 17 9.65 W 118 Pipirelli $52.137.330 Промовиран
27 P-6 3 2 6 2 1 81 17 4.76 F 58 Badyear $-5.164.084 Испаднат
26 P-6 5 0 3 0 2 43 17 2.53 W 85 Dunnolop $28.359.154 Задржи група
25 A-45 2 5 10 0 9 104 17 6.12 R2 ? Pipirelli $33.254.453 Промовиран
24 R-197 1 16 16 14 3 162 17 9.53 W 581 Pipirelli $30.285.663 Промовиран
23 R-197 1 6 7 9 1 80 13 6.15 - - Pipirelli $-9.387.173 Задржи група