Профил на менаџерот: Max Ponomaryov

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Max Ponomaryov
Држава: Казахстан
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 30, 2010
Последна интеракција: Денес во 17:55:19
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (402)
Освоени поени:20 (637)
Победи:0 (13)
Подиуми:1 (44)
Пол-позиции:0 (14)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: 2.86 (1.58)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

18% отклучени

(65/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Max Ponomaryov Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 23, Трка 7
Број на најавувања:5213
Време поминато на ГПРО:615.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 28
Позиција во сезоната:7
Пари: $??.???.???
Возач: Maria Gene (118)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:14
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Red White Red Academy
Екипен пласман:190
Поени на тимот:120.3336

Спонзори

Science (A28) - 22 трки
Seikoo (A28) - 10 трки
Oliver Sweaney (A28) - 4 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-28 8 0 3 0 1 32 17 1.88 QF 2037 Pipirelli $4.043.675 Задржи група
80 A-28 13 0 0 0 0 10 16 0.62 R2 3993 Pipirelli $34.763.285 Задржи група
79 A-28 13 0 1 0 0 13 16 0.81 R1 3759 Pipirelli $35.121.252 Задржи група
78 A-28 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 1144 Pipirelli $11.565.793 Задржи група
77 A-28 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 2234 Pipirelli $20.062.236 Задржи група
76 A-28 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1988 Pipirelli $35.592.390 Задржи група
75 A-28 18 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 1704 Pipirelli $23.035.784 Задржи група
74 A-28 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1819 Pipirelli $8.875.597 Задржи група
73 A-28 25 0 0 0 0 0 16 0 R2 4165 Pipirelli $6.653.532 Задржи група
72 A-28 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2109 Pipirelli $9.218.750 Задржи група
71 R-45 3 3 8 0 4 95 17 5.59 W 2702 Pipirelli $7.484.396 Промовиран
70 A-77 34 0 0 0 0 0 8 0 R1 7935 Pipirelli $-9.503.940 Пензиониран
69 P-1 37 0 0 0 0 0 13 0 R1 5941 Dunnolop $-28.938.704 Испаднат
68 A-84 4 1 4 1 0 61 16 3.81 R2 3035 Pipirelli $25.935.015 Промовиран
67 A-84 8 0 2 0 0 34 17 2 R1 1140 Pipirelli $16.866.728 Задржи група
66 R-78 4 1 5 0 3 71 17 4.18 SF 3056 Pipirelli $27.702.321 Промовиран
65 R-78 6 0 3 0 1 53 16 3.31 QF 5177 Pipirelli $7.452.028 Задржи група
64 R-78 14 0 0 0 0 6 6 1 - 7614 Pipirelli $13.482.482 Задржи група
32-63 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
31 A-29 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-43.815.984 Пензиониран
30 A-29 20 0 0 0 0 6 12 0.5 QF - Pipirelli $872.012 Задржи група
29 A-29 11 0 1 0 0 21 17 1.24 QF ? Pipirelli $18.939.690 Задржи група
28 A-29 17 0 0 0 0 7 15 0.47 QF - Pipirelli $20.621.712 Задржи група
27 A-29 7 1 2 0 0 31 16 1.94 SF - Pipirelli $13.583.337 Задржи група
26 A-29 17 0 0 0 0 9 14 0.64 - - Pipirelli $9.843.007 Задржи група
25 A-29 13 0 1 0 0 8 16 0.5 R1 - Pipirelli $17.922.092 Задржи група
24 R-41 1 6 11 12 0 108 17 6.35 W 977 Pipirelli $32.210.329 Промовиран
23 R-41 7 1 2 1 0 36 11 3.27 - - Pipirelli $10.364.177 Задржи група