Профил на менаџерот: Alexandru Diaconu

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alexandru Diaconu
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 2, 2011
Последна интеракција: Јун 12 2021, 05:53:28
Постови на форумот:135  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (905)
Освоени поени:0 (1958)
Победи:0 (48)
Подиуми:0 (157)
Пол-позиции:0 (90)
Најбрзи круга:0 (27)
Просечно поени/трка: 0 (2.16)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 22, 2011)
Достигнувања:

47% отклучени

(167/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alexandru Diaconu Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:www.chinezu.com

Основни информации

Прво ГП: Сезона 23, Трка 8
Број на најавувања:11885
Време поминато на ГПРО:3791 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 10
Позиција во сезоната:30
Пари: $??.???.???
Возач: Alex Cannon (125)
Технички Директор: Bernard Parish (81)
Екипа во целост:25
Гуми: Avonn
Име на тим: GPROMANIA
Екипен пласман:18
Поени на тимот:160.5332

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Alexandru Diaconu (Последна обнова: Апр 22 2014, 11:44:35)
Wins:

Monte Carlo GP
Melbourne GP
Anderstorp GP
Silverstone GP
Irungattukottai GP
Monte Carlo GP
Interlagos GP
New Delhi GP
Montreal GP
Sepang GP
Magny Cours GP


Podiums:

Monte Carlo GP x 3
Irungattukottai GP x 3
Anderstorp GP x 2
Estoril GP x 2
Imola GP x 2
Istanbul GP x 2
Magny Cours GP x 2
Melbourne GP x 2
Mexico City GP x 2
Montreal GP x 2
New Delhi GP x 2
Sepang GP x 2
Singapore GP x 2
Adelaide GP
Barcelona GP
Brasilia GP
Fuji GP
Hockenheim GP
Hungaroring GP
Indianapolis GP
Indianapolis Oval GP
Interlagos GP
Kyalami GP
Laguna Seca GP
Monza GP
Nurburgring GP
Paul Ricard GP
Shanghai GP
Silverstone GP
Spa GP
Suzuka GP
Valencia GP
Yas Marina GP