Профил на менаџерот: Rémy Pointet

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Rémy Pointet
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 4, 2011
Последна интеракција: Вчера во 10:43:08
Постови на форумот:99  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (1092)
Освоени поени:4 (1888)
Победи:0 (65)
Подиуми:0 (157)
Пол-позиции:0 (58)
Најбрзи круга:0 (40)
Просечно поени/трка: 0.36 (1.73)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 13, 2012)
Достигнувања:

47% отклучени

(176/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Rémy Pointet Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 23, Трка 8
Број на најавувања:15432
Време поминато на ГПРО:2849.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 59
Позиција во сезоната:17
Пари: $??.???.???
Возач: Enrico Lavaggi (116)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:22
Гуми: Pipirelli
Име на тим: French Kiss - FRA 16
Екипен пласман:72
Поени на тимот:255.6

Спонзори

ABC Communications (A59) - 19 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Rémy Pointet (Последна обнова: Сеп 13 2012, 15:45:34)


Début de carrière Saison 23 10 Courses - 13 Points
Beginning of career S23 10 Races - 13 Points


S 24 :
Objective: take some experience and top 10.
Objectif : prendre de l’expérience et top 10.

Filled contract: on the list of promotion but still a little bit short in points
Contrat rempli : Sur la liste de promotion mais encore un peu court en points

S 25 :
New driver - Nouveau Pilote
Objectif : Top 6

Résultat place du con .... 5eme .... la saison prochaine ca ira mieux

S 26 :
Pour cette année la montée .... On verra dans 17 Courses !
17 courses plus tard ... 2eme de la série et montée !!!!

S 27 :
A la découverte de la série Amateur. Qui va piano, va sano .....
Aprés 17 courses 4 Points et la plus mauvaise place .... 1er relégable

S28 :
Rookie 268 tout est à refaire !!!