Профил на менаџерот: Alexandru Gruia

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Alexandru Gruia
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 13, 2011
Последна интеракција: Мар 7 2017, 18:27:05
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (540)
Освоени поени:0 (972)
Победи:0 (12)
Подиуми:0 (72)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (15)
Просечно поени/трка: - (1.8)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

19% отклучени

(68/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alexandru Gruia Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 23, Трка 11
Број на најавувања:4538
Време поминато на ГПРО:1086.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
59-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
58 A-6 35 0 0 0 0 0 0 - - 11219 Pipirelli $129.416.084 Пензиониран
57 A-6 24 0 0 0 0 0 11 0 R1 7624 Pipirelli $170.405.445 Задржи група
56 A-6 10 1 1 0 1 26 14 1.86 QF 6253 Pipirelli $190.687.885 Задржи група
55 A-6 5 0 2 0 1 42 17 2.47 QF 3746 Pipirelli $177.046.876 Задржи група
54 A-6 15 0 1 0 2 16 15 1.07 R2 5344 Pipirelli $136.088.988 Задржи група
53 A-6 7 0 5 0 0 40 15 2.67 R2 5893 Pipirelli $134.779.493 Задржи група
52 A-6 8 0 0 0 0 24 14 1.71 - - Pipirelli $136.396.542 Задржи група
51 A-6 4 1 2 0 0 44 17 2.59 W 728 Pipirelli $133.359.579 Задржи група
50 A-6 7 0 1 0 1 27 15 1.8 R2 - Pipirelli $94.536.511 Задржи група
49 A-6 6 0 3 0 0 37 15 2.47 QF - Pipirelli $84.667.826 Задржи група
48 A-6 9 0 2 0 0 29 14 2.07 R2 - Pipirelli $81.972.670 Задржи група
47 A-6 11 0 1 0 1 20 13 1.54 R1 - Pipirelli $88.005.127 Задржи група
46 A-6 9 0 1 1 0 22 17 1.29 QF ? Pipirelli $94.021.647 Задржи група
45 A-6 6 0 1 0 1 31 17 1.82 R2 715 Pipirelli $78.022.706 Задржи група
44 A-6 18 0 0 0 0 8 14 0.57 - - Pipirelli $69.167.562 Задржи група
43 A-6 7 0 1 0 2 30 17 1.76 QF 694 Pipirelli $75.980.640 Задржи група
42 A-6 10 1 3 0 0 32 15 2.13 R2 - Pipirelli $26.626.375 Задржи група
41 P-6 27 0 0 0 0 2 13 0.15 - - Avonn $41.001.759 Испаднат
40 A-47 1 2 8 0 1 78 16 4.88 W - Pipirelli $49.535.672 Промовиран
39 A-47 10 0 0 0 0 14 15 0.93 R1 - Pipirelli $34.661.097 Задржи група
38 P-5 31 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Yokomama $18.586.842 Испаднат
37 P-5 14 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 298 Yokomama $30.297.120 Задржи група
36 P-5 25 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 203 Yokomama $43.297.492 Задржи група
35 A-43 2 2 10 0 3 98 17 5.76 QF 330 Pipirelli $86.523.585 Промовиран
34 A-43 10 0 1 0 1 27 17 1.59 QF 530 Pipirelli $52.778.383 Задржи група
33 A-43 7 1 2 0 1 37 17 2.18 W ? Pipirelli $31.572.863 Задржи група
32 P-7 28 0 0 0 0 0 15 0 - - Yokomama $30.144.425 Испаднат
31 P-7 18 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Yokomama $43.604.967 Задржи група
30 P-7 23 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 174 Yokomama $71.957.851 Задржи група
29 A-43 2 2 11 13 0 94 17 5.53 SF 324 Pipirelli $69.436.025 Промовиран
28 A-43 8 0 3 0 0 36 16 2.25 R2 - Pipirelli $50.398.235 Задржи група
27 A-43 23 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 - Pipirelli $30.551.873 Задржи група
26 A-43 19 0 1 0 0 10 17 0.59 QF 621 Pipirelli $33.486.005 Задржи група
25 A-43 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 820 Pipirelli $28.992.653 Задржи група
24 R-79 2 1 9 1 0 89 17 5.24 SF 1186 Pipirelli $24.942.511 Промовиран
23 R-79 10 1 1 0 0 19 7 2.71 - - Pipirelli $-8.186.211 Задржи група