Профил на менаџерот: Matej Čambal

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Matej Čambal
Држава: Словачка
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 21, 2011
Последна интеракција: Денес во 18:53:59
Постови на форумот:21  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (834)
Освоени поени:0 (1425)
Победи:0 (51)
Подиуми:0 (112)
Пол-позиции:0 (19)
Најбрзи круга:0 (35)
Просечно поени/трка: 0 (1.71)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

36% отклучени

(125/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Matej Čambal Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 23, Трка 14
Број на најавувања:15476
Време поминато на ГПРО:3819.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 13
Позиција во сезоната:18
Пари: $??.???.???
Возач: Johnny Ashley (142)
Технички Директор: Ken Sommerville (83)
Екипа во целост:10
Гуми: Yokomama
Име на тим: Official Holíč Racing Team
Екипен пласман:650
Поени на тимот:6.1333

Спонзори

T-Mobil (A72) - 24 трки
Guinnesh (A72) - 9 трки
Pradac (A72) - 29 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Matej Čambal (Последна обнова: Сеп 23 2016, 09:43:42)
Po 115. preteku prisiel konecne ten, na ktory som cakal. VITAZNY.
Po 243. preteku prisiel konecne ten, na ktory som cakal. VITAZNY v AMATEUR.
Po 402. preteku HATTRICK IN AMATEUR.
Po 462. preteku prisiel konecne ten, na ktory som cakal. VITAZNY V PRO. (Dakujem Kenny Hohenthal)

After 115th race first win in ROOKIE.
After 243rd race first win in AMATEUR.
After 402nd race first HATTRICK IN AMATEUR.
After 462nd race first win in PRO. (Thank you Kenny Hohenthal)