Профил на менаџерот: Ivan Perez

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ivan Perez
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 2, 2011
Последна интеракција: Дек 7 2013, 13:09:35
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (257)
Освоени поени:0 (315)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (27)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: - (1.23)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(30/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ivan Perez Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 23, Трка 17
Број на најавувања:1737
Време поминато на ГПРО:357.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
40-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
39 A-39 29 0 0 0 0 0 7 0 R1 - Pipirelli $34.698.992 Пензиониран
38 A-39 19 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1308 Pipirelli $23.331.697 Задржи група
37 A-39 27 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $6.741.423 Задржи група
36 A-39 23 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 - Pipirelli $17.822.690 Задржи група
35 A-39 18 0 1 0 0 9 16 0.56 R1 - Pipirelli $34.554.104 Задржи група
34 R-327 2 4 12 0 2 103 17 6.06 W ? Pipirelli $29.406.643 Промовиран
33 R-327 11 0 1 0 0 19 16 1.19 R1 - Pipirelli $-7.950.024 Задржи група
32 R-327 4 0 4 1 2 56 17 3.29 SF ? Pipirelli $7.000.572 Задржи група
31 R-327 14 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $10.209.820 Задржи група
30 A-40 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-1.859.670 Испаднат
29 A-40 15 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 954 Pipirelli $7.215.387 Задржи група
28 A-40 23 0 0 0 0 5 16 0.31 R2 - Pipirelli $646.381 Задржи група
27 A-40 13 1 1 0 0 13 17 0.76 R1 827 Pipirelli $41.023.290 Задржи група
26 A-40 11 0 2 0 1 12 17 0.71 R1 854 Pipirelli $41.253.940 Задржи група
25 R-10 4 0 5 0 0 63 17 3.71 W 1323 Pipirelli $5.148.893 Промовиран
24 R-10 17 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $8.326.250 Задржи група
23 R-10 25 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $10.245.538 Задржи група