Профил на менаџерот: Karel Pitín

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Karel Pitín
Држава: Чешка Република
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 4, 2011
Последна интеракција: Јун 6 2021, 12:23:40
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:2 (127)
Освоени поени:0 (435)
Победи:0 (14)
Подиуми:0 (36)
Пол-позиции:0 (10)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: 0 (3.43)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

16% отклучени

(57/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Karel Pitín Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 10
Број на најавувања:1952
Време поминато на ГПРО:242.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 22
Позиција во сезоната:37
Пари: $??.???.???
Возач: Tom Van Lagen (100)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Czech National Team 2
Екипен пласман:241
Поени на тимот:106.866

Спонзори

HSCB (R142) - 10 трки
ORISS (A22) - 5 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-22 22 0 0 0 0 5 14 0.36 R2 5516 Pipirelli $2.104.298 Задржи група
80 A-22 14 0 0 0 0 14 16 0.88 R1 4581 Pipirelli $13.774.578 Задржи група
79 R-142 1 9 12 7 1 121 17 7.12 W 2628 Pipirelli $23.446.813 Промовиран
78 R-142 5 1 5 1 1 67 17 3.94 QF 2842 Pipirelli $1.122.232 Задржи група
77 R-142 9 0 3 0 2 34 7 4.86 - 6602 Pipirelli $-1.082.484 Задржи група
53-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 A-11 37 0 0 0 0 0 5 0 R2 - Pipirelli $-19.682.321 Пензиониран
51 R-341 3 4 12 2 5 103 15 6.87 W - Pipirelli $3.291.771 Промовиран
50 R-341 13 0 0 0 0 5 3 1.67 - - Pipirelli $18.142.501 Задржи група
46-49 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 R-353 24 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $26.357.000 Задржи група
44 R-353 8 0 0 0 0 27 11 2.45 QF - Pipirelli $16.314.215 Задржи група
41-43 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
40 R-157 5 0 4 0 0 54 13 4.15 R2 - Pipirelli $-2.671.230 Задржи група
39 R-157 15 0 0 0 0 5 7 0.71 - - Pipirelli $-5.570.921 Задржи група
24 R-237 13 0 0 0 0 8 13 0.62 R1 - Pipirelli $-2.283.445 Задржи група