Профил на менаџерот: David Rogers

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:David Rogers
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 12, 2011
Последна интеракција: Мар 27 2020, 12:35:59
Постови на форумот:9  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (747)
Освоени поени:0 (1457)
Победи:0 (22)
Подиуми:0 (104)
Пол-позиции:0 (37)
Најбрзи круга:0 (37)
Просечно поени/трка: 0 (1.95)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

29% отклучени

(102/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до David Rogers Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 1
Број на најавувања:1879
Време поминато на ГПРО:421 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 78
Позиција во сезоната:36
Пари: $??.???.???
Возач: Alex Antinucci (95)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:5
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Traditions (R159) - 11 трки
Wringgley's (R159) - 48 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-159 3 4 11 10 1 108 16 6.75 F 4306 Pipirelli $12.495.683 Промовиран
73 R-159 12 0 0 0 0 6 16 0.38 R2 5383 Pipirelli $-4.301.587 Задржи група
72 R-159 7 2 4 13 3 57 16 3.56 QF 4711 Pipirelli $-4.656.238 Задржи група
71 R-159 13 0 0 0 0 8 16 0.5 QF 4852 Pipirelli $-5.618.143 Задржи група
70 R-159 14 0 0 0 0 10 15 0.67 R1 5682 Pipirelli $1.494.493 Задржи група
69 R-159 12 0 1 0 0 8 16 0.5 R2 4850 Pipirelli $-9.321.516 Задржи група
68 R-159 12 0 0 0 2 14 15 0.93 R1 5340 Pipirelli $-9.937.223 Задржи група
67 R-159 14 0 0 0 0 10 14 0.71 R1 6101 Pipirelli $18.089.365 Задржи група
66 R-159 12 0 0 0 0 2 13 0.15 R1 6636 Pipirelli $9.975.291 Задржи група
65 R-159 14 0 0 0 0 3 16 0.19 R2 5035 Pipirelli $-3.055.131 Задржи група
64 R-159 9 0 0 0 0 14 16 0.88 R1 4929 Pipirelli $-38.620.509 Задржи група
63 R-159 15 0 0 0 0 3 11 0.27 R1 7109 Pipirelli $-6.335.303 Задржи група
62 R-159 12 0 1 2 2 25 10 2.5 R2 7512 Pipirelli $-11.671.803 Задржи група
61 R-159 11 0 1 1 1 15 13 1.15 QF 7167 Pipirelli $15.364.592 Задржи група
60 R-159 5 0 3 1 1 43 13 3.31 R2 6872 Pipirelli $-9.786.787 Задржи група
59 R-159 13 0 1 0 1 14 16 0.88 R2 5366 Pipirelli $-13.181.414 Задржи група
58 R-159 10 0 1 0 1 16 13 1.23 R2 7096 Pipirelli $17.359.469 Задржи група
57 R-159 9 0 1 0 5 30 17 1.76 QF 3736 Pipirelli $20.959.272 Задржи група
56 A-22 34 0 0 0 0 0 9 0 - 8499 Pipirelli $5.982.919 Пензиониран
55 R-248 5 0 4 0 0 72 16 4.5 QF 6252 Pipirelli $5.692.991 Промовиран
54 R-248 4 1 8 0 0 88 17 5.18 QF 3767 Pipirelli $-14.107.885 Задржи група
53 R-248 1 6 14 0 2 116 15 7.73 F 6814 Pipirelli $-13.002.870 Задржи група
52 A-38 36 0 0 0 0 0 10 0 - - Pipirelli $-15.577.181 Испаднат
51 A-38 36 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $1.608.116 Задржи група
50 R-294 4 0 6 1 0 71 17 4.18 QF ? Pipirelli $14.488.112 Промовиран
49 R-294 7 1 4 1 1 56 16 3.5 SF - Pipirelli $-2.285.900 Задржи група
48 R-294 13 0 0 0 0 8 11 0.73 R1 - Pipirelli $-23.921.247 Задржи група
47 R-294 6 0 3 0 1 51 16 3.19 F - Pipirelli $-185.650 Задржи група
46 R-294 12 0 1 0 1 14 11 1.27 R2 - Pipirelli $-12.341.467 Задржи група
45 R-294 6 0 1 0 1 39 16 2.44 QF - Pipirelli $17.310.560 Задржи група
44 A-78 39 0 0 0 0 0 13 0 - - Pipirelli $-5.660.711 Испаднат
43 R-182 6 0 3 0 2 57 14 4.07 SF - Pipirelli $12.915.806 Промовиран*
42 R-182 10 1 1 0 0 21 13 1.62 R2 - Pipirelli $11.405.940 Задржи група
41 R-182 8 0 2 0 0 33 14 2.36 QF - Pipirelli $34.278.359 Задржи група
40 R-182 15 0 0 0 0 7 12 0.58 R1 - Pipirelli $-1.456.898 Задржи група
39 R-182 10 0 1 0 0 32 12 2.67 R2 - Pipirelli $13.003.068 Задржи група
38 A-41 37 0 0 0 0 0 12 0 - - Pipirelli $11.584.930 Испаднат
37 A-41 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $12.351.485 Задржи група
36 R-276 4 0 4 3 1 73 17 4.29 SF 1750 Pipirelli $19.685.791 Промовиран
35 R-276 10 0 2 0 0 28 13 2.15 QF - Pipirelli $5.828.909 Задржи група
34 R-276 2 4 8 2 6 83 16 5.19 R2 - Pipirelli $-2.341.123 Задржи група
33 R-276 16 0 0 0 0 5 12 0.42 R1 - Pipirelli $-3.642.567 Задржи група
32 R-276 18 0 0 0 2 2 12 0.17 R1 - Pipirelli $5.054.318 Задржи група
31 R-276 15 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 - Pipirelli $11.593.419 Задржи група
30 A-12 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $13.335.660 Испаднат
29 R-269 2 2 9 0 2 87 17 5.12 W 971 Pipirelli $29.550.588 Промовиран
28 R-269 12 0 2 0 1 21 17 1.24 F ? Pipirelli $-20.570.087 Задржи група
27 A-57 29 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $10.467.670 Испаднат
26 R-202 5 1 4 2 0 56 17 3.29 F 1467 Pipirelli $5.000.694 Промовиран
25 R-202 15 0 1 1 0 14 17 0.82 R1 2148 Pipirelli $-5.189.692 Задржи група
24 R-194 11 0 2 0 0 30 17 1.76 QF 1834 Pipirelli $-14.374.059 Задржи група