Профил на менаџерот: Raul Pantea

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Raul Pantea
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 18, 2011
Последна интеракција: Ное 9 2018, 11:20:41
Постови на форумот:102  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (480)
Освоени поени:0 (812)
Победи:0 (23)
Подиуми:0 (64)
Пол-позиции:0 (45)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (1.69)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

29% отклучени

(102/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Raul Pantea Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 24, Трка 3
Број на најавувања:6955
Време поминато на ГПРО:2134.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Raul Pantea (Последна обнова: Фев 18 2015, 16:26:02)
.............

season 38 - retain again (M1)
------------------------------------------------
- another retain season
- a bit boring being a transition season
- managed to sign a nice sponsor

season 37 - solid retain in Master (M1)
--------------------------------------------------
- first podium in Master
- had a solid retain and a promising future (I hope)

season 36 - Smashing Pro 18 (P18)
-----------------------------------------------
- 6 victories, 11 podium finishes, 8 pole positions
- 1st in overall season standings
- confident for master experience

season 35 - Transition Season (P18)
-----------------------------------------------
- found a nice pilot
- top 10 finish in seasons standings
- preparing for promotion next season in Master - again

season 34 - First Master Experience (M3)
-----------------------------------------------
- managed to score 3 points in masters
- relegated after 5 top 10 finishes.
- learned a lot and promiss to come back in 2 seasons

season 33 - Best performance so far (P12)
--------------------------------------------
- completed 10 seasons of GPRO
- promote to Master with Yoko tyres
- hope for my first retain in Master next season
- almost prepared for Masters group

season 32 - Emotions, Badluck...Damn hard Pro12!!! (P12)
--------------------------------------------
- hard retain on Yoko tyres in my last race due to 5-6 randoms, badluck and personal errors
- first win in Pro
- signed a very nice driver....!

season 31 - On Yokos (P12)
--------------------------------------------
- solid retain on Yoko tyres which I found it the most suitable for Pro
- first podium finish in Pro

season 30 - My First Season in Pro (P12)
--------------------------------------------
- had a very nice first season in Pro and hope for more many here or higher.

season 29 - Promotion season to Pro (A6)
--------------------------------------------
- got my first victory in Amateurs;
- couldn't decide whether to promote this season or wait for one more to be more
prepared but finally decided to try getting my first time to Pro.
- promoted from Ama to Pro from 4th place.

season 28 - A solid retain (A6)
--------------------------------------------
- my first Amateur podium finishes - 3 podium finishes
- happy for a nice season and a solid retain - 7th position in final standings
- thinking already to plan a promotion in Pro

season 27 - Promotion promotion promotion (R51)
----------------------------------------------
before season: I will definetely promote
end of season: PROMOTED

season 26 - Disappointing season (R51)
----------------------------------------------
- couldn't achieve my objective : the promotion
- finished in 9th position (4in front of me were negative balance) but due to personal errors didn't got promotion
- got a very good driver for preparing my promotion next season

season 25 - First Amateur Points (A59)
--------------------------------------------
- difficult start of the season but got my first points in Ama - race 11
- relegated :)) after a long battle

season 24 - My first races (R152)
-------------------------------------
- I score my first points in my first race and I was very proud
- My first victory, 2 pole positions and 5 podium finishes
- Got promotion into amateurs although I wasn't experienced enought